حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : فقيه حقيقى، زاهد در دنيا، مايل به آخرت و چنگ زننده به سنّت پيامبر اكرم(ص) است.


» » » » استقرار۸۸اکیپ راهداری در جاده های آذربایجان غربی/آغاز طرح زمستانی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از آغاز طرح زمستانی راهداری در استان خبر داد و گفت: ۸۸ اکیپ عملیاتی و گشتی راهداری در جاده های استان مستقر شدند.

...

به گزارش کاوش نیوز به نقل از خبرگزاری مهر: ارسلان شکری در خصوص جزئیات اجرای این طرح افزود: طرح زمستانی راهداری در ۶۸ باب راهدارخانه با به کارگیری ۹۰۰ نفر پرسنل راهدار، ۴۱۵ دستگاه انواع ماشین آلات و ۲۰ دستگاه برف روب مکانیزه در استان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در این طرح ۸۸ اکیپ راهداری به کار گیری می‌شوند، ادامه داد: طرح راهداری زمستانی به دلیل بارش زودرس پاییزه آغاز شده و تا پایان زمستان در استان اجرا می‌شود، امسال در قالب این طرح امسال ۶۸ اکیپ راهداری و ۲۰ اکیپ گشت راهداری همزمان فعالیت می‌کنند.

 

۴۳ هزار تن نمک و ماسه در راهدارخانه‌های آذربایجان غربی ذخیره شد

شکری در خصوص تجهیزات و امکانات راهدارخانه‌ها در استان اضافه کرد: امسال تاکنون ۴۳ هزار تن نمک و ماسه در راهدارخانه‌های استان ذخیره سازی شده و در صورت نیاز امکان تأمین نمک و ماسه مورد نیاز را داریم.

شکری تشکیل جلسات راهداری زمستانی در سطوح مختلف و تشکیل قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی با شرح وظایف محوله، ساماندهی علائم ایمنی، تنظیف حریم و پارکینگ‌های کنار جاده‌ای و شستشوی تابلوها و رنگ آمیزی کلیه سرعت کاه‌های موجود در سطح جاده‌های استان، تسطیح و رگلاژ، ریزش برداری و آماده سازی شانه محورها جهت بخشنده کردن جاده‌ها را از اقدامات این اداره کل در طرح زمستانی عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌های آذربایجان غربی نگهداری و برقراری روشنایی به طول ۱۴۳ کیلومتر در محورهای استان و آمادگی کامل ۶۸ باب راهدارخانه در ۱۸ گردنه مهم شبکه را های اصلی و ۷۱ گردنه راه‌های روستایی به طول حدود ۶۵۰ کیلومتر و تجهیز نمازخانه‌های بین راهی جهت اسکان احتمالی مسافرین را از دیگر اقدامات برشمرد.

 

۴۰ دروبین نظارتی جاده‌های آذربایجان غربی را رصد می‌کنند

شکری اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰ دستگاه دوربین نظارتی به همراه شش دستگاه تابلوی هشدار و پیام‌های ایمنی، سامانه توزین در حرکت به تعداد چهار دستگاه نیز گردنه‌ها و پایانه‌های مرزی و نقاط مهم توسط در سطح استان را رصد می‌کنند.

وی با اشاره به آمادگی سامانه ۱۳۳، سامانه هوشمند نظارت و کنترل راه‌ها برای کمک به اجرای طرح زمستانی گفت: مسافران با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی استان قبل از سفر حتماً با سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای استان تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

شکری گفت: نظارت و بازرسی بر تعداد ۲۴ مجتمع خدماتی - رفاهی بین راهی، تجهیز ۲۵۲ دستگاه سنگین ماشین آلات راهداری و ۲۳۶ دستگاه نیمه سنگین ماشین آلات راهداری برای عملیات نمک پاشی و برف روبی، پخش پیام‌های مهم راهداری از طریق ۸ دستگاه تابلوی VMS، ثبت پلاک توسط سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور به تعداد ۴۲ سامانه از دیگر اقدامات و تمهیدات این اداره کل را برای اجرای طرح راهداری زمستانی سال جاری را شامل می‌شود.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.