ورود
حدیث روز :
امام مهدی (عج) می فرماید : بدانید که ما مراعات حال شما (دوستان و شیعیان را) می کنیم و هیچ گاه شما را فراموش نمی کنیم.


» » حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل به شرکت‌های فناور

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.SITE.com

نظــــرسنجـی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 
کد خبر: 44
تاریخ انتشار: 15-02-1395, 22:22
پ

مدیرکل برنامه‌ریزی و فناوری وزارت علوم مطرح کرد

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل به شرکت‌های فناور

 

 

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تبدیل شرکت‌های دانش بنیان و نوبنیان به شرکت‌های فناور در کشور باید در دستور کار قرار گیرد.

حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل به شرکت‌های فناور

 

 

...

 

به گزارش کاوش نیوز از، خسرو پیری در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری گلستان اظهار داشت: بازدیدهای استانی از پارک‌ها، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های فناوری با هدف تقویت نقاط قوت و حمایت از نقاط ضعف موجود در این حوزه‌ها انجام شده است.

 

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی این حوزه که زیرساخت‌های فیزیکی است، به یک مرحله عملی برسد و یکی دیگر از مشکلاتی که در پارک‌های علم و فناوری وجود دارد کمبود بودجه است که باید ارتقاء داده شود.

 

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: تبدیل شرکت‌های دانش‌بنیان و نوبنیان به شرکت‌های فناور باید در دستور کار قرار بگیرد و با توجه به بازدیدهای به‌عمل آمده 78 شرکت فناور، 23 شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری گرگان و 36 پارک در استان گلستان وجود دارد.

 

پیری گفت: در بحث کشوری نیز چند موضوع را پیگیر هستیم که بحث اقتصادی آن یعنی تبدیل ایده به محصول و ایجاد فضای فناور است که مزیت ایجاد فضای فناور این است که جوانان در این شرکت‌ها مشغول به کار می‌شوند و به طرح ایده می‌پردازند.

 

وی افزود: نقش پارک علم و فناوری در دنیای امروزه ماهیت علمی دارد و سرمایه های جامعه محسوب می شوند.

 

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به اینکه وضعیت اجتماعی، اقتصادی، جغرافیایی و فرهنگی باید در اجرای طرح‌های فناور محور تاثیر بگذارد، شرکت‌های خدمات فناوری نیز می‌توانند با اجرای مطالعاتی در این خصوص، روی فناوری های مرتبط کار کنند.

 

رئیس پارک علم و فناوری گلستان هم در این بازدید گفت: این پارک در  زمینی  با مساحت 1.6 هکتار در شهرک صنعتی آق‌قلا مشغول فعالیت است و تعداد 23 شرکت در این پارک و 43 واحد نوپا در مرکز رشد جامع  وابسته به آن ‌مستقر هستند و تعداد 35 شرکت نیز موفق به اخذ تائیدیه دانش‌بنیان شده‌اند.

 

موسی حسام افزود: پارک علم و فناوری گلستان در مهر‌ماه سال 91 با تعیین مسئول راه‌اندازی از سوی وزارت علوم و اخذ موافقت نامه اصولی به‌صورت رسمی آغاز به کار کرد و مرکز رشد واحدهای فناور وابسته به پارک علم و فناوری استان گلستان نیز در تیرماه 1392 موافقت‌نامه اصولی خود را دریافت کرد.

 


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت