حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : نشان منافق سه چيز است : سخن به دروغ بگويد ، از وعده تخلف كند و در امانت خيانت نمايد.


» » » » تزریق واکسن کرونا در اشنویه از مرز ۸۶ هزار دُز گذشت

تزریق واکسن کرونا در اشنویه از مرز ۸۶ هزار دُز گذشتمدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه گفت: طرح واکسیناسیون سراسری کرونا در این شهرستان از مرز ۸۶ هزار دز گذشت و امروز به ۸۶ هزار و ۹۷۲ دز رسید.

...

به گزارش کاوش نیوز به نقل از ایرنا: حسین زرزا اظهار داشت: از این تعداد تاکنون ۵۱ هزار ۴۴۲ نفر از واجدین شرایط دز اول واکسن کرونا را دریافت نموده و ۳۵ هزار ۲۰۸ نفر نیز دز دوم خود را پس از تکمیل فرآیند دز اول تزریق کرده‌اند.

وی گفت: خوشبختانه کمبودی در زمینه تهیه واکسن در این شهرستان وجود ندارد و کار واکسیناسیون مراجعه کنندگان با سرعت خوبی در مراکز واکسیناسیون این شهرستان در حال انجام است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان اشنویه افزود: از آغاز کار واکسیناسیون کرونا تاکنون، ۸۴.۲ درصد شهروندان این شهرستان در گروه‌های مختلف این واکسن را دریافت کرده اند.

زرزا ادامه داد: ۷۵ درصد جمعیت ۱۸ - ۲۹ ساله، ۸۲ درصد جمعیت ۳۰ - ۳۹ ساله، ۹۰ درصد جمعیت ۴۰ - ۴۹ ساله، بیش‌از ۹۳ درصد ۵۰ - ۵۹ سال و ۹۲ درصد جمعیت ۶۰ سال به بالا نسبت به تزریق واکسن در این شهرستان اقدام کرده اند.

وی افزود: هم اکنون در این شهرستان علاوه بر یک ایستگاه خودرویی، چهار پایگاه واکسیناسیون در شهر و روستاهای این شهرستان شامل پایگاه های "نالوس"، "آغبلاغ"، "نلیوان" و مرکز تجمیعی شهدای غزه برای تزریق واکسن کرونا راه‌اندازی شده است که در این مراکز نسبت به پذیرش و تزریق واکسن اقدام می شود.

وی بیان کرد: واکسن‌های اختصاص یافته به شهرستان، قبل و پس از عملیات تزریق در سامانه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با حضور نمایندگان بخش‌های نظارتی، بهداشتی و درمانی ثبت و ضبط شده و همه دریافت‌کنندگان آن قابل رصد و پایش هستند.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.