حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : از نفرين مظلوم بترسيد كه چون شعله آتش بر آسمان ميرود.


» » پشت پرده سناریوی دعوای دو آیت الله
کد خبر: 2430
تاریخ انتشار: 28-05-1398, 16:00
پ

پشت پرده سناریوی دعوای دو آیت الله
  1. 1- امروز مهم‌ترین مشکل مردم اقتصادی است اکثر مردم دخل و خرجشان با هم نمی خواند
  2. 2- همه فهمیده‌اند که عامل این نابسامانی دولت حسن روحانی و جریان حامی وی یعنی اصلاح طلبان است. سیاست خارجی دولت و ماجرای گاف های برجامی ملت را بیچاره کرده است
  3. 3- یکی دیگر از عوامل بیچارگی مردم سیاست غلط اقتصادی دولت در کاهش پول ملی و افزایش نرخ ارز است که درآمد مردم را به ثلث کاهش داده است.
  4. 4- در شرایطی که در جنگ اقتصادی به سر می بریم نابود کردن سرمایه ملی و خالی کردن بانک مرکزی از ذخایر ارزی نوعی خیانت است 18 میلیارد دلار و 80تن ذخایر طلا وارذ بازار کردن بدون مجوز شورای عالی اقتصاد و شورای پول و اعتبار و کمیسیون اقتصادی مجلس و شورای عالی امنیت ملی و رهبری نظام و تنها با دستور رئیس جمهور بوی نوعی خیانت به مشام می رساند عراقچی معا ن سابق ارزی بانک مرکزی در دادگاه تصریح کرد که با دستور روحانی این کار را انجام داده است.
  5. 5- وحالا ممکن است نوبت محاکمه رئیس جمهور فرا برسد تا مردم عامل بدبختی های خود را بشناسند
  6. 6- قرائن و شواهد نشان می دهد که آیت الله رئیسی قرار نیست ملاحظه این و آن بکند.
  7. 7- پس باید افکار عمومی را به جای دیگری سوق داد و سناریوی حساب شده ای طراحی کرد .....

الف. نامه ای منسوب به صادق لاریجانی خطاب به رهبری منتشر می شود

ب. عناصری آن را در اختیار آیت الله یزدی قرار می دهند. روشن است که مطالب آن نامه موجب رنجش خاطر می شود هر چند آیت الله یزدی از کسی نام نمی برد ولی با توجه به نامه منسوب به لاریجانی ضمیر مرجع خودش را پیدا می کند.

ج. عنصر نفوذی گلایه های آیت الله یزدی که در جلسه خصوصی مطرح شده بود را در اختیار فرید مدرسی خبر چین جریان اصلاحات در بیوت علما و حوزه قرار می دهد. وی آن مطالب را نشر می دهد.

د. هر چند دفتر جامعه مدرسین بیانیه می دهد و نسبت به انتشار این گونه مطالب غیر رسمی اعتراض می کند ولی همان سناریو نویس های این ماجرا مطالب جلسه را به آقای صادق لاریجانی منتقل می کنند و ایشان را به ضرورت پاسخگویی می رسانند.

ه. ایشان ظاهرا در حالی که عصبانی است دست به قلم می شود و نامه ای سراسر توهین به آیت الله یزدی و برخی نهادهای نظام می نویسد. و با این توهین ها خود و اخوانش را بیش از دیگران بی اعتبار می کند.

و. این جنگ لفظی به مطبوعات و رسانه بیرونی کشیده می شود "جنگ آیت الله ها" روزنامه شرق با تصویر هر دو و تیتر معناداری فضای کشور را به جنگ قدرت دو عالم می کشاند.

 

ز. نتیجه : این که اولا مساله اصلی مبنی بر ضرورت محاکمه عاملان بدبختی مردم به فراموشی سپرده می شود و ثانیا در آستانه انتخابات مجلس' زمینه ای برای حمله به شورای نگهبان فراهم می شود.

پیشنهاد می شود دستگاه قضایی کشور بی اعتنا به این گونه مسائل دانه درشت ها را به پای محاکمه بکشاند و تحت تاثیر این گونه سناریو سازی ها قرار نگیرد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت