حدیث روز :
امام علی(ع) می فرماید : اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی او تو را مشغول می کند.


» » تولید تجهیزات فشرده ساز و ارسال‌کننده قابل حمل صدا و تصویر

 تولید تجهیزات فشرده ساز و ارسال‌کننده قابل حمل صدا و تصویر فشرده ساز صدا و تصویر و لینک‌های پورتابل سیم کارتی انتقال صدا و تصویر به دست متخصصان ایرانی یک شرکت فناور و با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم در کشور تولید شد.

...
به گزارش کاوش نیوز به نقل از فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ، مدیرعامل این شرکت فناور گفت: زمینه فعالیت این شرکت، طراحی و تولید محصولات و راهکار‌های ارسال و دریافت و پردازش صدا و تصویر است.
کاظم نجفی با اشاره به طراحی و تولید محصولات متعدد در حوزه ارسال، دریافت و پردازش صدا و تصویر در این شرکت با حمایت‌های معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد توسعه فناوری‌های فرهنگی و نرم افزود :  فشرده ساز صدا و تصویر یا «انکودر » و لینک‌های پورتابل سیم کارتی انتقال صدا و تصویر،  از جمله تجهیزات شاخص تولید شده در این شرکت است.
وی دستگاه‌های ارسال‌کننده قابل حمل را از محصولات در دست تولید و توسعه این شرکت اعلام کرد و گفت : این دستگاه‌ها از طریق سیم کارت، آی‌پی ثابت و وای‌فای می‌توانند ارسال صدا و تصویر داشته باشد. این دستگاه‌ها ابعاد کوچکی دارند؛ به طوری که به راحتی قابل حمل بوده و امکان کار با باتری را هم دارند تا کاربر مجبور به حمل سیم نباشد.
مدیرعامل این شرکت فناور با بیان اینکه در خصوص این محصول چندین سال تحقیق انجام شد افزود : اخیرا در حال بازاریابی این محصول با نام SKY هستیم و تعدادی را هم عرضه کرده و به فروش رسانده ایم همچنین در حال طراحی بخش‌های جدید، مدل‌های جدید و با امکانات جدید برای این تجهیزات هستیم.
نجفی گفت : بنا به کاربردی که دارد، به این دستگاه انکودر، استریمر، فرستنده، لینک قابل حمل یا لینک خبرنگاری هم گفته می‌شود؛ اما هسته اصلی آن فشرده‌سازی صدا و تصویر و استریم کردن آن بر بستر شبکه‌های مختلف است. این در حالی است که دستگاه‌های مذکور کاربرد‌های بسیاری دارند؛ انتقال صدا و تصویر از یک نقطه به نقطه دیگر، انتقال همزمان صدا و تصویر به چند نقطه یا چند مخاطب و استفاده در حالت برودکست ( پخش کردن ) از جمله آنهاست.
وی ارسال صدا و تصویر به صورت زنده در بستر اینترنت را کاربردی رو به رشد ارزیابی کرد و گفت: این نوع از کاربرد اخیرا بسیار رایج شده و روز به روز هم رایج‌تر می‌شود که دستگاه مذکور، می‌تواند این نیاز را پوشش دهد. کاربرد این دستگاه می‌تواند برای یک خبرنگار در پوشش و گزارش یک رویداد ورزشی باشد یا برای یک شرکت و سازمان جهت پخش مراسم افتتاحیه یک رویداد در بستر اینترنت باشد.
مدیرعامل این شرکت فناور افزود : همچنین یک هیات مذهبی می‌تواند با استفاده از این دستگاه، صدا و تصویر سخنران یا آن رویداد مذهبی را برای دیگران و سایر مکان‌ها ارسال کند که آن محل می‌تواند سالن‌هایی در همان مجموعه یا فضایی در بستر اینترنت باشد علاوه بر این کاربرد آن در همایش‌ها و رویداد‌های پزشکی می‌تواند باشد که مثلا یک جراحی مهم برای حاضران در آن به صورت زنده پخش شود.
وی با بیان اینکه این تجهیزات تاکنون مشتریان بسیار متنوعی داشته است، گفت: شبکه‌های تلویزیونی در داخل و خارج از کشور یکی از نخستین مشتریان این سیستم‌ها بودند و هستند که شامل صدا و سیما، شبکه‌های داخلی، شبکه‌های ماهواره‌ای مستقر در داخل کشور یا کشور‌های همسایه هستند و تمام آن‌ها برای پخش زنده ، نیازمند این تجهیزات هستند.
نجفی افزود : همچنین در ایام محرم و صفر امسال، هیئت‌های مذهبی مختلف در شهرستان‌ها با استفاده از این دستگاه ، برای تهران و همچنین در بستر اینترنت مراسم خود را به طور زنده پخش کردند. علاوه بر این در همایش‌های مهم از این دستگاه‌ها،  برای ارسال صدا و تصویر استفاده شده است.
مدیرعامل این شرکت فناور ، قدرت اشتغال‌زایی دستگاه‌های ارسال کننده قابل حمل را بسیار زیاد دانست و گفت : متاسفانه به دلیل محدودیت‌هایی که در فضای کسب و کار وجود دارد، نتوانستیم به میزان پتانسیل موجود، اشتغال زایی انجام دهیم. البته با اجرای این طرح  برای ۱۰ نفر مشغول به کار شدند ولی امکان اشتغال‌زایی بیشتری وجود دارد که البته مستلزم وجود تسهیلات یا حمایت‌های بیشتری است.
نجفی در خصوص حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود : چند سال پیش از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی، تسهیلات نمونه‌سازی را دریافت کردیم که رقم خوب و بسیار کمک کننده‌ای بود. البته در حال حاضر هم نیازمند دریافت تسهیلات هستیم که امیدواریم با پررنگ شدن حمایت ها، بتوانیم هر چه سریع‌تر وام مورد نیاز را دریافت کنیم تا منجر به توسعه فعالیت‌های شرکت شود.

ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.