حدیث روز :
امام رضا (ع) می فرماید : دوست هركس عقل او و دشمنش جهل اوست.


» » بمباران بیمارستان غزه یک فاجعه انسانی بود

بمباران بیمارستان غزه یک فاجعه انسانی بودرئیس‌جمهور روسیه با تأکید بر لزوم تشکیل کشور فلسطین، بمباران بیمارستان غزه را فاجعه انسانی خواند و خواستار توقف فوری جنگ شد.
...

به گزارش کاوش نیوز به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه امروز (چهارشنبه) تصریح کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در بمباران یک بیمارستان غیرنظامی در غزه یک فاجعه انسانی بوده است و خواستار توقف فوری درگیری‌ها میان حماس و رژیم صهیونیستی شد.
پوتین در خصوص حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستانی در غزه گفت:‌«این یک رخداد هولناک بود....من واقعاً امیدوارم که این سیگنالی باشد مبنی بر این‌که این درگیری باید هرچه سریع‌تر به پایان برسد».
بنا بر گزارش شبکه راشاتودی، پوتین تصریح کرد: «من این تصور را دارم که بازیگران اصلی، نمی‌خواهند درگیری فلسطینیان و اسرائیل تشدید یابد».
رئیس‌جمهور روسیه در ادامه از تشکیل کشور فلسطین استقبال کرد و گفت که مسکو همواره از تشکیل کشور فلسطین صرفنظر از تشدید درگیری‌های اخیر میان حماس و رژیم صهیونیستی حمایت کرده است و افزود که جامعه فلسطین باید برای وحدت تلاش کند اما در نهایت چنین چیزی وظیفه آن‌هاست.
وزارت خارجه چین نیز تصریح کرد که از حمله صهیونیست‌ها به بیمارستان غیرنظامی در غزه «حیرت‌زده شده و آن را محکوم می‌کند و خواستار آتش‌بس فوری است».
پوتین دراولین سفر به چین بعنوان یک قدرت مهم جهانی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، با «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین دیدار کرد.
وی در یک کنفرانس خبری پس از گفت‌وگو با رئیس‌جمهور چین تصریح کرد که تنش‌های جهانی موجب شده است که چین و روسیه را حتی بیش از پیش به یکدیگر نزدیک کرده است.
پوتین در این خصوص گفت: «تمامی این عوامل خارجی تهدیدات مشترکی است که همکاری روسیه و چین را تقویت می‌کند». رئیس‌جمهور روسیه همچنین در خصوص آینده روابط با چین ابراز خوشبینی کرد.
شب گذشته (سه‌شنبه)، منابع خبری فلسطینی از فاجعه در یکی از بیمارستانهای غزه خبر دادند که به دنبال حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی رخ داده است.اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین خبر داد که در جریان بمباران بیمارستان المعمدانی توسط جنگنده‌های صهیونیستی بیش از ۱۰۰۰ نفر به شهادت رسیده و یا زخمی شده‌اند.
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در گفت‌وگو با رادیو اسپوتنیک بمباران بیمارستان المعمدانی توسط جنگنده‌های صهیونیستی را یک جنایت و اقدامی غیرانسانی توصیف کرد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.