حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : دانشمندى كه از علمش استفاده شود ، از هفتاد هزار عابد بهتر است.


» » بورس تهران و فرابورس ایران عضو هیئت مدیره فیاس شدند

در نشست مجمع عمومی فدراسیون بورس‌های اروپایی–آسیایی؛

بورس تهران و فرابورس ایران عضو هیئت مدیره فیاس شدند

­بورس تهران و فرابورس ایران عضو هیئت مدیره فیاس شدندسی و هفتمین نشست مجمع عمومی فدراسیون بورس‌های اروپایی-آسیایی (FEAS) چهارشنبه ۲۴ خردادماه ۱۴۰۲ در ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد و فرابورس ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی هیئت‌مدیره این فدراسیون انتخاب شد.

...

به گزارش کاوش نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، ­در پایان روز نخست مجمع عمومی فیاس بورس‌هایی شامل فرابورس ایران، بورس تهران، بورس قزاقستان، بورس بخارست، بورس اردن، بورس فلسطین، بورس آتن، بورس مسقط و بورس ارمنستان به عنوان اعضای هیئت مدیره این فدراسیون انتخاب شدند.

پس از انتخاب اعضای هیئت‌مدیره، در این جلسه رئیس هیات‎مدیره، رئیس کمیته‌کاری و کمیته حسابرسی نیز تعیین شدند. به این ترتیب بورس بخارست به عنوان رئیس هیات‌مدیره فیاس و مدیرعامل بورس قزاقستان به عنوان رئیس کمیته‌کاری برگزیده شدند. همچنین در این رویداد صورت‌های مالی سال ۲۰۲۲ و برنامه‌های آتی فیاس بررسی شده و به تصویب رسید.

گفتنی است پس از اجلاس عمومی، در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه، ۲۵ و ۲۶ خرداد نیز همایش سالانه فیاس با حضور ده‌ها نماینده از بورس‌ها و نهاد‌های بازار سرمایه منطقه و فعالان بین‌المللی برگزار شد.
طی این رویداد در روز پنجشنبه بیش از ۴۰ نماینده از بورس‌ها، نهاد‌های مالی و فعالان بازار‌های منطقه‌ای در قالب پنل‌های مختلف درخصوص توسعه فرایند‌های پیش از معاملات، عملیات و پس از معاملات به سخنرانی پرداختند.

در این نشست دو روزه همچنین مهم‌ترین رویداد‌های جاری و رویکرد‌های آتی بازار‌های جهانی توسط حاضرین بررسی شد. از سوی دیگر در بخش اعلام برترین کارگزاری‌های منطقه، شرکت‌های کارگزاری آگاه، کاریزما و مفید جوایزی را از آن خود کردند.
شایان ذکر است فرابورس ایران از سال ۱۳۹۲ به عضویت فیاس درآمده و امسال نیز به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره این فدراسیون برای یک دوره دو ساله انتخاب شده‌است. فرابورس پیش از این در دوره دو ساله ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ نیز به عنوان عضو کمیته حسابرسی فیاس نقش‌آفرینی کرده بود.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.