حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : هيچ بنده اى عالم نباشد تا اين كه به بالا دست خود حسد نبرد و زير دست خود را خوار نشمارد.


» » برای پیشبرد اهداف خود از نام رهبر انقلاب سوء استفاده نکنید
تاریخ انتشار: 16-11-1399, 01:52
پ

برای پیشبرد اهداف خود از نام رهبر انقلاب سوء استفاده نکنیدعضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به اظهارات امروز جهانگیری در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: صحیح نیست که معاون اول رئیس جمهور بخواهد برای پیشبرد اهداف خود از نام رهبرانقلاب برای پیشبرد اهداف خود سوءاستفاده کند.

...

به گزارش کاوش نیوز، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به اظهارات امروز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در حاشیه نشست هیئت دولت گفت: صحیح نیست معاون اول رئیس جمهور برای پیشبرد اهداف سیاسی خود وهم حزبی هایش، خلاف واقع به رهبرمعظم انقلاب نسبت دهند.

وی افزود: درباره اظهار نظر معاون اول محترم رئیس جمهور که گفتند این نامه را خطاب به مقام معظم رهبری ارسال کردند و معظم له نیز بلافاصله آن را به رئیس محترم مجلس ارجاع دادند؛ باید عرض کنم که آقای جهانگیری به گونه ای صحبت کردند که گویی ایشان نامه ای درباره  کلیت بودجه به رهبر معظم انقلاب  زده اند و معظم له نظرشان این بوده است که دراین باره مجلس بودجه را با جلسه با دولت پیش ببرد و مجلس در این مسأله کوتاهی کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این باره باید گفت اولا نامه آقای جهانگیری درباره کلیت بودجه نبود بلکه درباره حفظ ارز ترجیحی یا همان ارز 4200 تومانی بود  ثانیا رهبر معظم انقلاب بدون آن که بر روی آنها دستوری مبنی بر موافقت با  درخواست صورت گرفته  بدهند و ارز ترجیحی را تایید کنند، نامه ها را برای امعان نظر به مجلس ارجاع دادند.

امیرآبادی گفت: این شیوه صحیحی نیست که معاون اول رئیس جمهور بخواهد با تحریف ماجرا از نام رهبرانقلاب برای پیشبرد اهداف خود سوءاستفاده کند.

وی ادامه داد: این درست نیست که دوستان مجری قانون برای به کرسی نشاندن تصمیمات رانت آلود، اقتصاد کشور و معیشت روزمره مردم را گروگان بگیرند و برای تاثیرگذاری بر تصمیمات مجلس، نقل قول خلاف واقع به رهبری نسبت دهند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: قبل از ایشان هم آقای دکتر همتی رئیس محترم بانک مرکزی نیز در این خصوص خطاب به رهبری انقلاب نامه نوشتند رئیس جمهور نیز در جلسات مختلف علنی در این موضوع سخن گفتند رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز بر وجود ارز رانتی اصرار کردند.

امیرآبادی عنوان کرد: نکته مهم آن که در همه این نامه ها و سخنرانی ها دائما تکرار شد اگر به عده ای خاص ارز ارزان ندهیم کالاهای اساسی مردم گران می شود و در واقع معیشت مردم گروگان گرفته شد.

وی افزود: این در حالی است که سیاست کمیسیون تلفیق واقعی و تک نرخی کردن قیمت ارز و حذف ارز 4200 تومانی برای عده ای خاص بود و به جای آن قرار بود ما به التفاوت آن به خود مردم داده شود.

امیرآبادی ادامه داد: به هرحال برخلاف ادعای معاون اول محترم رئیس جمهور، رهبری معظم  هرگز نظر مسوولان دولتی مبنی بر حفظ ارز 4200 تومانی را تایید نکردند بلکه هم نامه آقای همتی و هم نامه آقای جهانگیری را برای بررسی و امعان نظر به رئیس محترم مجلس ارسال کردند.

وی  اظهار داشت: قیمت روغن با حفظ ارز 4200 تومانی در طول یکسال که مجلس هیچ تصمیمی نگرفته بود، دوبرابر شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: قطعا مجلس اجازه نمی دهد با گروگان گرفتن معیشت مردم و به نام مردم،  توزیع رانت صورت گیرد. آقای جهانگیری به جای این فرافکنی ها که موجب اختلاف قوا می شود باید پاسخگوی به باد دادن منابع ارزی کشور که به ارز جهانگیری مشهور شد باشد.

امیرآبادی در پایان  تصریح کرد: مجلس قطعا از حقوق ملت ملت کوتاه نخواهد آمد و تصمیم دارد از جیب رانت خواران تفریق وبه جیب مردم جمع کند و هیچ کس نمی تواند نسبت به این اراده مجلس خدشه ای وارد نماید.

انتهای پیام/


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.