حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : منفورترين چيزهاي حلال در پيش خدا طلاق است.


» » نفوذ امریکا در ساختار آموزشی تاجیکستان
تاریخ انتشار: 4-11-1399, 10:25
پ

با کم کاری وزارت خارجه ایران صورت گرفت:

نفوذ امریکا در ساختار آموزشی تاجیکستان

نفوذ امریکا در ساختار آموزشی تاجیکستانآژانس توسعه بین المللی آمریکا (USAID)در تاجیکستان در قالب پروژه «با هم بخوانیم» در نظر دارد 56 کتابخانه کودک در این کشور را تا پایان سه ماهه اول امسال تأمین مالی کند.

...

به گزارش کاوش نیوز به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، آژانس توسعه بین المللی آمریکا (USAID) در تاجیکستان در نظر دارد تا پایان سه ماهه اول امسال به کتابخانه های کودک این کشور کتاب های جدید ارائه دهد.

بنابر گزارش مرکز اجرایی این پروژه، یکی از زمینه های اولویت بندی طرح مذکور تهیه و انتشار کتابهای کودکان برای تقویت مهارت خواندن دانش آموزان دبستان ها است.

پروژه مذکور با هدف ترویج کتابخوانی و غنی سازی کتابخانه های کودکان تاجیکستان با همکاری وزارت آموزش و پرورش و علوم و وزارت فرهنگ این کشور عنوان شده است.

در چارچوب این پروژه تاکنون 90 عنوان کتاب کودک در اختیار 15 کتابخانه شهری و منطقه‌ای تاجیکستان قرار گرفته است.

در حال حاضر این کتاب ها در کتابخانه دولتی کودکان «میرسعید میرشکار» و همچنین 6 کتابخانه استان خودمختار بدخشان (درواز، ونج، روشان، شغنان، رشت قلعه، مرغاب)، 5 منطقه تابع مرکز (نورآباد، رشت، سنگوار، تاجیک آباد، لخش)، 2 ناحیه استان سغد (عینی و پنجکنت) و منطقه «مومن آباد» استان ختلان در دسترس هستند.

پروژه «با هم بخوانیم» آژانس توسعه بین المللی آمریکا در تاجیکستان پس از امضا تفاهم نامه همکاری با وزارت آموزش و علوم این کشور رسما آغاز به کار کرد.

هدف از راه اندازی این پروژه ارتقاء حرفه معلمان مدارس ابتدایی در روش های ابتکاری تدریس، تهیه کتاب برای دانش آموزان دبستان ها و حمایت از فعالیت های مطالعه خارج از مدرسه با مشارکت خانواده، جامعه و بخش خصوصی، است.

هر چند در ظاهر سازمان (USAID) با هدف ارتقا سطح آموزشی در کشورهای منطقه به خصوص در تاجیکستان فعالیت می‌کند اما با بررسی اجمالی از اهداف تشکیل این سازمان به این موضوع پی خواهید برد که سازمان مذکور آمریکایی با هدف نفوذ نرم در کشورهای آسیای مرکزی فعالیت می‌کند.

این سازمان نیز در گذشته سرمایه گذاری‌های در بخش های مختلف به خصوص در موضوع رسانه های آسیای مرکزی صورت داده است تا بتواند از نفوذ روسیه و چین در این منطقه جلوگیری کند.

انتهای پیام


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.