حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : از نفرين مظلوم بترسيد كه چون شعله آتش بر آسمان ميرود.


» » کار آقای پزشکیان سخت است چون از یک دولت ناکارآمد کار را تحویل می‌گیرد!/ باید بساط دولت سایه برچیده شود/ پزشکیان در صورت استعفا باید به مردم بگوید که چرا نمی‌تواند کار کند!

کار آقای پزشکیان سخت است چون از یک دولت ناکارآمد کار را تحویل می‌گیرد!/ باید بساط دولت سایه برچیده شود/ پزشکیان در صورت استعفا باید به مردم بگوید که چرا نمی‌تواند کار کند!قاعدتا آقای پزشکیان باید اعلام کند که دستش را به سمت همه سلیقه‌ها دراز می‌کند. ولی پیش‌بینی من این است که ایشان بساط دولت سایه را بر می‌چیند و باید بربچیند.ش
...

کاوش نیوز، غلامعلی رجایی فعال سیاسی اصلاح طلب و مشاور سابق هاشمی رفسنجانی مدعی شده است که کار آقای پزشکیان سخت است چون کار را از یک دولت ناکارآمد تحویل می گیرد! ظاهرا جناب رجایی دولت روحانی و رئیسی را اشتباه گرفته اند؛ چون دولتی که یک ویرانه تحویل دولت بعد داد، حسن روحانی بود. فارغ از تمام مسائل، در زمان تحویل دولت به آیت الله رئیسی خانه نساختن افتخار بود، بسیاری از کارخانه‌ها تعطیل شده بود و روزانه 700 نفر به خاطر کرونا جان خود را از دست می دادند. امروز هزاران کارخانه و واحد تولیدی به مدار بازگشته‌اند. بساط کرونا جمع شده و مردم در سلامت کامل هستند و نهضت ملی مسکن در حال ساخت میلیون ها مسکن برای مردم است. البته که خود رجایی پیشتر اعتراف کرده بود که آقای رئیسی دولت را در شرایط ابربحران‌ها تحویل گرفته بود.
نکته قابل تامل دیگر سوال خبرنگار جماران درباره استعفای پزشکیان است!

بخش هایی از اظهارات رجایی را در ادامه خواهید خواند:

*به گمانم دغدغه اصلی آقای دکتر پزشکیان باید مسأله «معیشت مردم» باشد. یعنی از تیم قوی اقتصادی استفاده کند و تیم فعلی را تعویض کند. البته این هم مستلزم یک سری پیش‌شرط‌ها است؛ از جمله بهبود بحث روابط خارجی که قاعدتا می‌تواند دامنه تحریم‌ها را کم کند، بحث FATF را حل کند و سایر مسائلی که در حوزه خارجی ما با آمریکا داریم.

*به گمانم غرب می‌فهمد که انتخاب پزشکیان از دید مردم ایران و حاکمیت، یک رویکرد معطوف به تغییر است؛ و قاعدتا باید خودش را با این تغییر هماهنگ کند.

*فکر می‌کنم که اکثریت دولت آقای پزشکیان اصلاح‌طلب‌ها و معتدلین باشند. من با خود ایشان هم جلسه خصوصی داشتم و پرسیدم که اگر شما در اصولگراها چهره برجسته و شاخصی ببینید، استفاده می‌کنید؟ گفتند که من حتما این کار را می‌کنم. گفتم این را به مردم اعلام کنید که دولت شما می‌تواند مثل دولت آقای هاشمی، «دولت کار» باشد. من در آقای پزشکیان این اعتدال و انصاف را می‌بینم که به سمت نخبگان، اگرچه سلیقه‌هایشان جور نباشد، توجه داشته باشند.

*قاعدتا آقای پزشکیان باید اعلام کند که دستش را به سمت همه سلیقه‌ها دراز می‌کند. ولی پیش‌بینی من این است که ایشان بساط دولت سایه را بر می‌چیند و باید بربچیند؛ ما دولت سایه را نمی‌پذیریم. اگر تجربه‌ای هست، مربوط به نظام است و باید در اختیار نظام قرار داده شود. من گمان نمی‌کنم که آقای پزشکیان اجازه بدهد دولت سایه‌ای در کنارش شکل بگیرد. اگر تجربه‌ای هست، باید در اختیار دولت گذاشته شود؛ در حد اینکه ارائه مکتوب و یا در جلساتی منتقل شود. ولی من این را محال می‌بینم که کسانی از جبهه پایداری بخواهند در دولت پزشکیان باشند.

*آقای پزشکیان در تبلیغات انتخابات تأکید کرد که اگر موفق نشود به وعده‌هایش عمل کند، از دنیای سیاست کنار می‌رود. یعنی به نوعی تلویحا اعلام کرد که اگر به وعده‌هایش عمل نکند، حتی شاید استعفا هم بدهد. این دیدگاه آقای پزشکیان را چطور ارزیابی می‌کنید؟ یک بخشی به ایشان مربوط است که قولی که به مردم داده را عملی کند و صادق باشد. اما اگر استعفایش پذیرفته نشود، ایشان نمی‌تواند کنار برود. به نظر من ایشان در کنار استعفا باید به مردم بگوید که چرا نمی‌تواند کار کند و فکر نمی‌کنم آقای پزشکیان در این عرصه و راستا قرار بگیرد که چرایی را به مردم بگوید. من فکر می‌کنم ایشان تنش‌های خاصی با حاکمیت پیدا نخواهد کرد؛ که کار به اینجا بکشد. اگر نهادهایی هم باشند که بخواهند مزاحم شوند، یا مانع و رقیب باشند، قاعدتا ایشان باید با وساطت رهبری اینها را حل کند.

*فکر می‌کنم آقای پزشکیان راه سختی را در پیش دارد. چون دولت را از یک دولت ناکارآمد و کمتر از متوسط تحویل می‌گیرد و برای معرفی دولت خودش هم فرصت کمی دارد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.