حدیث روز :
امام علی(ع) می فرماید : هر کس که دو روزش مساوی باشد باخته است.


» » باز شدن پای رژیم صهیونیستی در منطقه باعث ایجاد ناامنی می‌شود

مخبر در گفتگوی تلفنی سران ایران و جمهوری آذربایجان؛

باز شدن پای رژیم صهیونیستی در منطقه باعث ایجاد ناامنی می‌شود

 باز شدن پای رژیم صهیونیستی در منطقه باعث ایجاد ناامنی می‌شودسرپرست ریاست جمهوری تصریح کرد: دکتر رئیسی اعتقاد داشت صلح و امنیت صرفا از طریق همکاری کشور‌های منطقه قابل تحقق است و بر این باور بود که رژیم صهیونیستی عملا بخشی از ناتو است و باز شدن پای چنین بیگانگانی در منطقه باعث ایجاد ناامنی در قفقاز می‌شود.

...
به گزارش کاوش نیوز، آقای «الهام علی‌اف» رئیس جمهوری آذربایجان بعد از ظهر امروز چهارشنبه در تماس تلفنی با سرپرست ریاست جمهوری ضمن عرض تسلیت و ابراز همبستگی مجدد با دولت و ملت ایران، شهادت دکتر رئیسی را ضایعه‌ای بزرگ نه تنها برای ایران، بلکه برای همه کشور‌ها و ملت‌های مسلمان دانست.
سرپرست ریاست جمهوری در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از ابراز همدردی و همبستگی دولت و ملت آذربایجان به مناسبت شهادت دکتر رئیسی و همراهانش، تاکید کرد: همانگونه که رییس جمهور شهید دکتر رئیسی تاکید داشتند، ملت ایران و آذربایجان با یکدیگر پیوند‌های دینی، خویشاوندی و قلبی دارند که این پیوند ناگسستنی است.
مخبر همچنین تاکید کرد که از توافقات صورت گرفته در دیدار اخیر با رئیس جمهور شهید حمایت می‌کنیم و ضروری است این توافقات هر چه سریع‌تر اجرایی شوند.
مخبر همچنین تصریح کرد: دکتر رئیسی اعتقاد داشت صلح و امنیت صرفا از طریق همکاری کشور‌های منطقه قابل تحقق است و بر این باور بود که رژیم صهیونیستی عملا بخشی از ناتو است و باز شدن پای چنین بیگانگانی در منطقه باعث ایجاد ناامنی در قفقاز می‌شود.
رئیس جمهوری آذربایجان نیز در این گفتگوی تلفنی با اشاره به رایزنی‌ها و توافقات خود با رئیس جمهور شهید کشورمان در آخرین دیدار فیمابین، اجرایی شدن توافقات به دست آمده در آن نشست را موجب ارتقای روابط و همکاری‌ها دانست و گفت: از جمله توافقاتی که در دیدار با شهید دکتر رئیسی داشتیم، بازگشایی سفارت آذربایجان در تهران بود که به زودی انجام می‌شود.
وی همچنین تاکید کرد که به همکاری‌های منطقه‌ای و پرهیز از حضور بیگانگان در منطقه متعهد خواهد بود.

ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.