حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : فضيلتى چون جهاد نيست و جهادى چون مبارزه با هواى نفس نيست.


» » از روحانی ضربه خوردیم نباید این سیاست را تکرار کنیم

از روحانی ضربه خوردیم نباید این سیاست را تکرار کنیمآسیبی که در انتخابات سال 1392 به اصلاحات وارد شد، این بود که آقای روحانی را به عنوان کاندیدایی که اصلاح‌طلب نبود، اما اصلاح‌طلبان پشت وی قرار گرفتند داشتیم.
...

به گزارش کاوش نیوز به نقل از کیهان، معاون حقوقی و پارلمانی در دولت اصلاحات و رئیس دفتر خاتمی در آن دولت گفت: حمایت اصلاح‌طلبان از حسن روحانی به جریان اصلاح‌طلبی ضربه زد.
محمدعلی ابطحی به فرارو گفته است: «بخشی از افرادی که نامشان به عنوان کاندیدای انتخابات مطرح می‌شود، بیشتر جنبه تبلیغاتی وجود دارد. با این وجود جامعه ما به تحولاتی بزرگ در حوزه سیاست خارجی، اقتصاد و مسائل اجتماعی نیازمند است؛ بنابراین تاکید من بر این است که هر شخصی رئیس‌جمهور کشور شود، راه دشواری را در پیش خواهد داشت.»

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: «تا وقتی که اعلام رسمی کاندیداتوری از سوی اشخاص حقیقی مطرح نشود، ترجیح می‌دهم درباره اقبال افراد صحبت نکنم، اما در مجموعه اصلاح‌طلبان، با انگیزه اصلاح‌طلبی، که موفق‌ترین دوره مدیریت بعد از انقلاب را در کشور داشتند، افراد زیادی وجود دارند که برحسب شرایط می‌توانند در پست ریاست جمهوری ایفای نقش کنند، البته مشروط بر آن که بحران‌هایی شبیه به ماجرای رد صلاحیت‌ها در کار نباشد. اگرچه اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس فعال نبوده‌اند و بسیاری از آنان در انتخابات شرکت نکرده‌اند، اما انتخابات ریاست جمهوری، یک مرحله جدید سیاسی است و گرچه به شخصه چندان امیدوار نیستم، اما نمی‌شود یک گروه سیاسی، همان روال گذشته را ادامه دهد، بلکه باید فعال شود تا واکنش طرف مقابل را ببیند.»
وی افزود: «آسیبی که در انتخابات سال 1392 به اصلاحات وارد شد، این بود که آقای روحانی را به عنوان کاندیدایی که اصلاح‌طلب نبود، اما اصلاح‌طلبان پشت وی قرار گرفتند داشتیم. آسیبی که از این جهت خود اصلاحات، تفکر اصلاحات و نیرو‌های اصلاحات متحمل شدند، بسیار سخت بود و تصور می‌کنم که این دور حتی اگر اصلاحات زمینه‌ای برای رای ندارد، به دنبال نیرویی برود که حداقل در نگاه و تفکر اصلاح‌طلبی آنان تردیدی وجود نداشته باشد و بتواند پای مواضع اصلاح‌طلبی بایستد. اسم آوردن از اشخاص جنبه تبلیغاتی خواهد داشت و با توجه به آسیبی که از آقای روحانی دیدیم بهتر است به دنبال نام آوردن از کاندیدای غیراصلاح‌طلب نباشیم.»

با انتشار تصویر اظهارات ابطحی در سال 99 و البته در سال 96؛ قضاوت درباره این تناقضات آشکار اصلاح‌طلبان را بر عهده مخاطبان محترم می‌گذاریم!

از روحانی ضربه خوردیم نباید این سیاست را تکرار کنیم

 اظهارات ابطحی درباره روحانی در سال 96

 از روحانی ضربه خوردیم نباید این سیاست را تکرار کنیم

 اظهارات ابطحی درباره روحانی در سال99  

*روزنامه آرمان ملی قبل از این با نام "آرمان امروز" و قبل‌تر با نام "آرمان روابط عمومی" منتشر می‌شد.

 


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.