حدیث روز :
امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.


» » پاکستان پایان مناقشه با ایران را اعلام کرد

پاکستان پایان مناقشه با ایران را اعلام کرد کابینه پاکستان تصمیم گرفت به مناقشه با ایران پایان دهد و روابط کامل دیپلماتیک با تهران را از سر بگیرد.

...

به گزارش كاوش نيوز، خبرگزاری رویترز با استناد به رسانه‌های پاکستان گزارش داد دولت این کشور تصمیم گرفته به مناقشه با ایران پایان دهد و روابط کامل دیپلماتیک با ایران را از سر بگیرد.

رویترز گزارش داد کابینه پاکستان در جلسه‌ای به ریاست نخست‌وزیر پیشبرد امور این کشور، انجام اقدامات لازم برای احیای کامل روابط دیپلماتیک با ایران را تأیید کرد. 

پیش از نشست کابینه، «جلیل عباس جیلانی»، وزیر امور خارجه پاکستان نیز گفته بود اسلام‌آباد مایل به تشدید تنش‌ها با تهران نیست.

ساعاتی قبل‌تر از آن سخنگوی وزارت خارجه پاکستان از ایران به عنوان «کشور دوست» یاد کرده و بر ضرورت تنش‌زدایی میان دو طرف تأکید کرده بود.  

«انوار الحق کاکر»، نخست‌وزیر پیشبرد امور پاکستان امروز در باره «بازبینی‌های گسترده امنیتی بعد از حوادث میان ایران و پاکستان» با سران سرویس‌های نظامی این کشور تشکیل جلسه داد. 

خبرگزاری فرانسه ساعتی قبل‌تر به نقل از یک مقام امنیتی گزارش داد رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان و رئیس نهادهای اطلاعاتی این کشور از جمله افراد حاضر در این جلسه بودند.  

کاکر بعد از حمله موشکی ایران به پاکستان سفرش به نشست «مجمع جهانی اقتصاد» در «داووس» هلند را ناتمام گذاشته و به کشورش بازگشته بود. 

تنش در روابط دو کشور بعد از حمله شامگاه سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه ایران به دو مقر مهم گروهک تروریستی جیش‌الظلم آغاز شد. 

در واکنش به آن حمله، وزارت خارجه پاکستان صبح روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مجموعه‌ای از «حملات نظامی دقیق و کاملاً هدفمند» را علیه مخفیگاه‌های تروریست‌ها در استان سیستان و بلوچستان ایران انجام داده است. این اقدام با واکنش ایران مواجه شد و کاردار پاکستان در تهران را به وزارت خارجه ایران کشاند.

پاکستان بعد از حمله موشکی ایران روز چهارشنبه سفیرش در ایران را فراخوانده و تمامی تعاملات دوجانبه با تهران را به حالت تعلیق درآورده بود.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای بعد از اتمام نشست کابینه تصریح کرد: «پاکستان و ایران در خصوص کاهش تنش‌ها و احترام به حاکمیت هر یک بر سرزمین‌های خود توافق دارند.»


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.