حدیث روز :
امام علی(ع) می فرماید : اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی او تو را مشغول می کند.


» » ۸۰ تا ۹۰ درصد سکته‌های مغزی قابل پیشگیری است

رئیس انجمن نورولوژی ایران گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد سکته‌های مغزی قابل پیشگیری است افراد می‌توانند از طریق اپلیکیشنی در موبایل خود، از بروز سکته مغزی پیشگیری کنند.

...

به گزارش کاوش نیوز، حسین پاکدامن رئیس انجمن نورولوژی ایران در مراسم افتتاحیه پانزدهمین کنگره سکته مغزی ایران که ظهر پنجشنبه ۲۳ آذرماه در مرکز همایش های هتل قلب بیمارستان شهید رجایی برگزار شد، درباره درمان سکته مغزی گفت: انجام فعالیت و فیزیوتراپی می تواند به بیماری که دچار سکته مغزی شده است، کمک کند تا به زندگی خود بازگردد.

وی افزود: سکته مغزی از ۳.۲ به ۱۱.۶ در ایران رسیده و سن سکته مغزی نیز در ایران پایین آمده است. عواملی مانند ژنتیک، آب و هوا و ... باید بررسی شود چرا که باعث بروز سکته مغزی می شود.

وی نیز در ادامه گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد سکته های مغزی قابل پیشگیری است، افراد می توانند از طریق اپلیکیشنی در موبایل خود، از بروز سکته مغزی پیشگیری کنند.

در ادامه این رویداد، لیلا افشار هزارخانی دبیر علمی این کنگره نیز بیان کرد: شناسایی عوامل و اصلاح سبک زندگی از طریق آگاهی دادن به افراد با کمک رسانه ها، می تواند بسیار موثر باشد.

وی افزود: بازتوانی به مانند درمان سکته مغزی دارای زمان مشخصی است که باید مورد توجه باشد سه ماه اول تا یک سال ابتدایی بهترین دوره برای بیماران درجهت شناسایی و کمک به درمان بیماران مبتلا به سکته مغزی است.

فرشید رضایی مدیرکل دفتر آموزش و ارتقاء سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشی این رویداد اظهار داشت: همه باهم برای علیه سکته مغزی شعار کنگره امسال است؛ سبک زندگی پرخطر، قرار گرفتن در فضایی که پر از درد و اذیت شدن است، از جمله عوامل بروز سکته مغزی است.

وی به زندگی هانیه یوسفیان مستندساز ایرانی به عنوان بیمار سکته مغزی که بهبود پیدا کرده است اشاره و بیان کرد: او می تواند اولین سفیر هنرمند ما باشد چراکه او مسیر خاصی را در زندگی خود طی کرده است.

کریمی دبیر انجمن سکته مغزی ایران  نیز در ادامه گفت: در کشور ما اتفاق مبارکی افتاده است و دوستان فیلم ساز با تهیه مستند توانسته اند موضوعات مرتبط با سکته مغزی را شرح دهند.

گفتنی است در این مراسم از هانیه یوسفیان مستندساز ۳۵ ساله ای که سال گذشته دچار سکته مغزی شده و توانسته با تلاش خود و کمک پزشکان باردیگر به زندگی خود بازگردد، تجلیل شد.

براساس این گزارش از دو استاد ارزشمند کشور ترکیه در رشته رادیولوژی و نورو رادیولوژی نیز تقدیر شد.

پانزدهمین کنگره بین المللی سکته مغزی ایران از روز گذشته ۲۲ آذرماه در هتل قلب آغاز شده و تا فردا ۲۴ آذرماه ادامه دارد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.