حدیث روز :
امام مهدی (عج) می فرماید : هنگام ظهور فرج را خدا می داند و بس و هر که برای ظهور من وقتی تعیین کند دروزغگو است.


» » قبل از انقلاب اصلاً توجهی به هنرمندان نمی‌شد/ رعایت حجاب باعث تقویت جنبه‌های هنری خانم‌های بازیگر شده/ جای خالی سردار سلیمانی به شدت احساس می‌شود/ به خاطر انقلاب، شهدا و رهبرم در انتخابات شرکت می‌کنم

قبل از انقلاب اصلاً توجهی به هنرمندان نمی‌شد/ رعایت حجاب باعث تقویت جنبه‌های هنری خانم‌های بازیگر شده/ جای خالی سردار سلیمانی به شدت احساس می‌شود/ به خاطر انقلاب، شهدا و رهبرم در انتخابات شرکت می‌کنمما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم و رعایت عفاف و حجاب باعث شده که جنبه‌های هنری بازیگران خانم تقویت شود و این برای بازیگران پس از انقلاب یک امتیاز محسوب می‌شود.
...

کاوش نیوز، خانم پروانه معصومی، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان به علت بیماری در سن 79 سالگی درگذشت.
پروانه معصومی (با نام اصلی سکینه کبودرآهنگی) متولد ۱۱ اسفند ۱۳۲۳ بود. این بازیگر فقید از جمله بازیگرانی است که بعد از انقلاب اسلامی حجاب را پذیرفت و طی دهه‌های مختلف در آثار بسیار مهمی حضور داشت. او همواره از حجاب خود دفاع کرده و آن را به شکلی معطوف به ذات انسان می‌داند. بازی در آثار درخشانی چون «کوچک جنگلی»، «مسافر ری»، «امام علی»، «ناخدا خورشید»، «پلیس جوان»، « یوسف پیامبر» و...معصومی را تبدیل به بازیگری نام آشنا برای مخاطبان ایرانی کرده است.

به خاطر انقلاب، شهدا و رهبرم در انتخابات شرکت می‌کنم
خرداد ماه 1400 و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری بود که رسانه های معاند تلاش وافری برای القای فضای ناامیدی در جامعه می کردند. پروانه معصومی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در آن مقطع در گفت‌و‌گو یی در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می‌کنید، اظهارداشت: با وجود تمام مشکلات به خاطر کشور، انقلاب، شهدا و رهبرم در انتخابات شرکت می‌کنم.
وی در پاسخ به این سوال که چقدر تبلیغات رسانه های بیگانه در کاهش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری تاثیر دارد، گفت: من که خودم نه رسانه های بیگانه را گوش می‌دهم نه می‌بینم.


جای خالی سردار سلیمانی به شدت احساس می‌شود
خانم معصومی در گفتگو با جهان نيوز درباره علت محبوبیت شهید سلیمانی در بین مردم، اظهار داشت: همانطور که او همه را عاشقانه و مخلصانه دوست داشت، ملت هم همان طور او را دوست دارند و این عشق دو طرفه است. مگر می‌شود کسی را دوست داشته باشید و او به شما هیچ احساسی نداشته باشد. علت این محبوبیت یکرنگی سردار سلیمانی بود.
وی با بیان اینکه هیچ آشنایی از نزدیک با سردار سلیمانی نداشتم، گفت: تنها چیزهایی که از ایشان می‌دانم همان فیلم‌هایی است که از ایشان پخش شد؛ وقتی رفتار محبت آمیز این مقام عالی رتبه نظامی را با بچه‌ها می‌دیدم تحت تاثیر قرار می‌گرفتم؛ آنقدر صمیمی این کودکان را در آغوش می‌گرفت و می‌بوسید که احساس می‌کردی، تمام جانش متعلق به آن‌ها است و تواضعش در برابر سایر انسان‌ها هم به همین شکل بود. شهید سلیمانی یکی از صمیمی‌ترین انسان‌های روی زمین بودند که در عمرم دیده‌ام.
این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در توصیف وداع باشکوه مردم با پیکر این شهید، گفت: محبوبیت ایشان بعد از شهادتشان بی‌نظیر بود و بی‌نظیر خواهد ماند. انسانی که این همه مردم دوستش دارند تا به حال در زندگی‌ام ندیدم. مردم عاشقانه در تشییع پیکر ایشان شرکت کردند، برای اینکه دوستش داشتند همانطور که او همه را دوست داشت.

وی با اشاره به اینکه، من هم مثل سایر ایرانی‌ها به ایشان و کارهایی که انجام دادند افتخار می‌کنم، خاطرنشان کرد: احساس می‌کنم شاید اگر بود خیلی از حوادث رخ نمی‌داد. آن روز صبح واقعه، وقتی فضای مجازی را داشتم نگاه می‌کردم، اولین چیزی که دیدم خبر شهادت ایشان بود، واقعا باورش خیلی سخت بود.
معصومی در پایان با بیان اینکه اگر کسی محبوب مردم شد، محال است که از یاد آن‌ها برود، گفت: امیدوارم روزی بتوانند فیلمی بسازند که عظمت ایشان را به تصویر بکشد و آن احساسی که ایشان نسبت به مردم کشورشان داشتند را نشان دهد. البته ایشان بسیار بزرگتر از این‌ها بودند که در این قالب‌ها بگنجند.

رعایت حجاب باعث تقویت جنبه‌های هنری خانم‌های بازیگر شده
تیرماه سال گذشته نیز جهان نيوز پیرامون بحث حجاب در سینما و همچنین اوضاع هنرمندان با خانم معصومی گفتگو کرد.
این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون با مقایسه جایگاه بازیگران در قبل و بعد از انقلاب، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب که اصلاً توجهی به هنرمندان نمی‌شد، اما پس از انقلاب این توجه نسبت به هنرمندان بهبود پیدا کرد. بعد از انقلاب یک دوره طلایی در سینما و تلویزیون داشتیم ولی آن دوره گذشت و تمام شد.
وی در پایان درباره رعایت عفاف و حجاب در کارهای تولیدی پس از انقلاب، گفت: ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم و رعایت عفاف و حجاب باعث شده که جنبه‌های هنری بازیگران خانم تقویت شود و این برای بازیگران پس از انقلاب یک امتیاز محسوب می‌شود./جهان


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.