حدیث روز :
امام رضا (ع) می فرماید : به ديدن يكديگر رويد تا يكديگر را دوست داشته باشيد و دست يكديگر را بفشاريد و به هم خشم نگيريد.


» » کشتار ۷۰۰ کودک در ۷ روز قابل توجیه نیست

رئیسی در تماس تلفنی مکرون:

کشتار ۷۰۰ کودک در ۷ روز قابل توجیه نیست

رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات رژیم صهیونیستی یادآور رفتار نازی‌ها است، گفت: حدود دو سوم شهدای غزه در حملات صهیونیست‌ها زن و کودک هستند

...

به گزارش کاوش نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز یکشنبه در پاسخ به تماس تلفنی آقای «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه ضمن محکومیت شدید حملات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی و ابراز نگرانی از وضعیت اسفبار مردم غزه، هفتاد سال ظلم، جنایت، تبعیض و بی‌عدالتی، اعمال آپارتاید، کشتار بیرحمانه و غصب سرزمین ملت مظلوم فلسطین بدست صهیونیست‌ها را یادآوری کرد و گفت: آنچه از سوی گروه‌های مقاومت فلسطینی صورت گرفت، در واقع عکس العملی به این جنایات و اعتراض به هفت دهه کشتار و ظلم و بی عدالتی نسبت به مردم فلسطین بوده است.

آقای رئیسی در ادامه با اشاره به نقض مکرر قوانین، کنوانسیون‌های بین المللی و قرارداد‌های باصطلاح صلح از سوی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینان تصریح کرد‌: این رژیم این‌بار نیز بر خلاف همه قوانین و مقررات بین المللی، با محاصره و قطع آب، برق، سوخت و غذا و دارو به روی مردم غزه و همچنین به بمباران گسترده و کور اهداف غیر نظامی حتی کاربرد بمب‌های فسفری مرتکب جنایات جنگی شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه اقدامات رژیم صهیونیستی یادآور رفتار نازی‌ها است، تصریح کرد: در صورتی که رژیم صهیونیستی به دنبال جبران شکست خود با ادامه جنایات باشد، ابعاد تحولات گسترش خواهد یافت.

رئیس جمهور در ادامه تشریح جنایات رژیم صهیونیستی تصریح کرد: حدود دو سوم شهدای غزه در حملات رژیم صهیونیستی زن و کودک هستند، نیم میلیون نفر طی روز‌های اخیر آواره شده اند و کمبود اقلام اساسی جان بسیاری از غیر نظامیان را به مخاطره انداخته است.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم پایان فوری بمباران مناطق مسکونی غزه گفت‌: کوچ دادن اجباری ساکنین غزه از زادگاهشان نه عملی است و نه با اصول و قوانین بین المللی سازگاری دارد و گروه‌های مقاومت فلسطینی و همه ملت‌های آزاده جهان در مقابل این جنایات خواهند ایستاد.

آقای رئیسی با انتقاد از روایت ناصحیح و ناقص رسانه‌های غربی نسبت به آنچه علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه می‌گذرد، تصریح کرد‌: نباید جای ظالم و مظلوم را عوض کرد و با مقصر دانستن قربانیان بدنبال تبرئه ظالم و جنایتکار بود. آنچه پیش از هر اقدامی باید مورد توجه قرار گیرد فشار بر این رژیم برای توقف جنایت علیه غیر نظامیان و رفع محاصره غزه است.

رئیس جمهور با تاکید بر مسئولیت کشور‌های غربی و سازمان‌های بین المللی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی، قطع فوری بمباران مناطق مسکونی غزه، رفع محاصره و قطعی آب، برق، سوخت و اقلام اساسی به این منطقه و توجه به حقوق حقه مردم فلسطین به عنوان سه اقدام اصلی برای جلوگیری از گسترش بحران در منطقه را ضروری دانست.

آقای رئیسی لحظات و دقایق را برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی و جلوگیری از گسترش دامنه بحران به دیگر نقاط منطقه، مهم و حیاتی دانست و تاکید کرد: کشور‌های غربی و سازمان‌های بین المللی باید فورا نسبت به مسئولیت خود در این زمینه اقدام کنند.

رئیس جمهور با طرح این پرسش جدی از کشور‌های غربی و حامیان رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه کشتار ۷۰۰ کودک مظلوم و بیگناه غزه توسط این رژیم با کدام ملاک و معیاری قابل توجیه است افزود‌: اگر معتقد به خدا هستید جواب خدا را چه می‌دهید؟ و اگر معتقد نیستید جواب وجدان انسانی یا تاریخ را چه خواهید داد؟، چگونه می‌توانید در مقابل کودک کشی این رژیم جنایتکار آن هم در جلوی چشم جهانیان پاسخگو باشید؟

رئیس جمهور همچنین با انتقاد از دولت فرانسه بابت جلوگیری از برپایی راهپیمایی حامیان مردم فلسطین در این کشور خطاب به آقای مکرون گفت: اجازه ندهید در تاریخ از نام کشور فرانسه به عنوان کشور حامی رژیم کودک کش صهیونیستی یاد شود و برای جلوگیری از ظلم و بی عدالتی علیه یک ملت مظلوم نقش آفرینی کنید. 

آقای رئیسی حمایت از حقوق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود را از سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: معتقدیم دفاع از جریان مقاومت فلسطین، دفاع از ملتی مظلوم است که مورد ستم قرار گرفته است.

آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه نیز در این مکالمه تلفنی ضمن ابراز نگرانی از تشدید بحران در نوار غزه، استفاده از نقش تاثیرگذار جمهوری اسلامی ایران در منطقه برای کنترل اوضاع را خواستار شد، که در پاسخ به او گفته شد گروه‌های مقاومت خود صاحب تشخیص و تصمیم هستند.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.