حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : بهترين كارها در نزد خدا نماز به وقت است ، آنگاه نيكي به پدر و مادر ، آنگاه جنگ در راه خدا


» » محاصره غزه مغایر قوانین بین‌المللی است

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تکرار ادعاها درباره حق رژیم صهیونیستی برای دفاع از خود، دستور وزیر جنگ رژیم صهیونیستی برای محاصره غزه را مغایر قوانین بین‌المللی توصیف کرد.

...

کاوش نیوز، جوسپ بورل در پایان نشست غیر رسمی وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در مسقط، پایتخت عمان، طی سخنانی در کنفرانس خبری تصریح کرد که واکنش‌های تل آویو «باید مطابق با قوانین حقوق بشری باشد؛ اما برخی تصمیمات اتخاذ شده مغایر قوانین بین المللی است.»

وی عنوان کرد که دیپلمات‌های شرکت کننده بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و شورای همکاری خلیج فارس درباره تحولات فلسطین را که ساعاتی پیش منتشر شد، تائید کردند. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود که در جلسه امروز، بر لزوم احترام به قوانین بین المللی حقوق بشر تاکید شد و این بدین معناست که قطع دسترسی به آب، غذا و برق غیرنظامیان در غزه صحیح نیست.

بورل درباره کمک‌های مالی اتحادیه اروپا به فلسطین نیز تصریح کرد که تشکیلات خودگردان، شریک اتحادیه است «بنابراین مجازات دسته جمعی همه فلسطینی‌ها ناعادلانه، ناکارآمد و بر خلاف منافع ما خواهد بود.»

وی عنوان کرد که در جلسه امروز، بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به استثنای دو سه عضو « به صراحت گفتند که حمایت مالی از تشکیلات خودگردان فلسطین باید ادامه یابد و پرداخت ها نباید قطع شود.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با این حال عنوان کرد که کمک‌های مالی به فلسطین مورد بازنگری قرار خواهد گرفت تا اطمینان حاصل شود که ارتباطی با آنچه او عملیات تروریستی حماس نامید، ندارد.

گفتنی است که جنبش مقاومت اسلامی حماس در فهرست موسوم سازمان‌های تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد. بورل عنوان کرد که فرآیند بازنگری اتحادیه اروپا «نباید بهانه‌ای برای تاخیر در اجرای همکاری‌های ما (با فلسطین) ایجاد کند.»


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.