ورود
حدیث روز :
امام حسین (ع) می فرماید : به درستي كه من مرگ را جز سعادت نمي بينم و زندگي با ستمكاران را جز محنت نمي دانم.


» » چه باید کرد، این خانه ازپای و بست ویران است

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.SITE.com

نظــــرسنجـی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 
کد خبر: 1606
تاریخ انتشار: 16-05-1397, 23:29
پ

 

 به قلم رقیه بشارت نیا؛

این قشر از جامعه در همه حال در گشودن مشکلات جامعه پا در رکاب هستند اما کسی نمی تواند گره مشکلات آنان بگشاید

امسال هم به روز خبرنگار نزدیک می شویم و تغییری در وضع و حال خبرنگاران دیده نمی شود همچنان خبرنگاران در مشکلات و سخنی ها پای رسالت خو ایستاده اند. اما دریغ از نگاه واقع گرانه مسئولان و مدیران استانی و کشوری . هر سال که می گذرد در چنین زمانی مثنوی هفتاد منی‌ نوشته وبه  برگهای تاریخ سپرده می شود. گویا خواندن مشکلات خبرنگاران خواننده ندارد . این قشر از جامعه در همه حال در گشودن مشکلات جامعه پا در رکاب هستند اما کسی نمی تواند گره مشکلات آنان بگشاید.

...

 

این قشر از جامعه در همه حال در گشودن مشکلات جامعه پا در رکاب هستند اما کسی نمی تواند گره مشکلات آنان بگشاید

امسال هم به روز خبرنگار نزدیک می شویم و تغییری در وضع و حال خبرنگاران دیده نمی شود همچنان خبرنگاران در مشکلات و سخنی ها پای رسالت خو ایستاده اند. اما دریغ از نگاه واقع گرانه مسئولان و مدیران استانی و کشوری . هر سال که می گذرد در چنین زمانی مثنوی هفتاد منی‌ نوشته وبه  برگهای تاریخ سپرده می شود. گویا خواندن مشکلات خبرنگاران خواننده ندارد . این قشر از جامعه در همه حال در گشودن مشکلات جامعه پا در رکاب هستند اما کسی نمی تواند گره مشکلات آنان بگشاید.

به گزارش کاوش نیوز، باید گفت این خانه ازپای و بست ویران است.در هفته خبرنگار برخی از  مسئولان و مدیران  نه همه به یاد خبرنگار می افتند و اندک هدیده ای و تا سال بعد خدا نگهدار!! برخی هم حتی در حد یک پیامک بسنده می کنند و تبریک می گویند.اما برخی ها هم اصلا به یاد ندارند که روز خبرنگار چه روزی هست !! این صحبت ها  هر سال تکرار می شود و شنوده ای ندارد .با نزدیک شدن به روزخبرنگار باز حرف های و مشکلات تکراری را یکبار دیگر مرور می کنیم!! شاید برا ی خوانندگان کلیشه ای باشد.

اما چه باید کرد!!

خبرنگار، در جنگ فرهنگی با تمام مشکلات در سنگر آماده خدمت

این را بدانیم این خبرنگاراست که در جنگ فرهنگی با تمام مشکلات در سنگر آماده خدمت است و بی مهری های مسئولان در وی اثر ندارد. آنان به خوبی می دانند این جهادگر رسانه، تنها یک رزمنده نیست بلکه کوهی استوار است که هزاران طوفان نمی تواند وی را از رسالتش بازدارد.اما دریغ از یک دست یاری گر که بسوی این جهاد گران رسانده شود.خبرنگاران در مشکلات و درد های جامعه و مردم همراه هستند. به نظر یکی از خبرنگاران ،  "خبرنگاری، صرفا شغل نیست، بلکه خندیدن با دلخوشی های مردمی است که به آنان عشق می ورزیم وگریستن آرام و پنهان برای همه آلام و دردهایی است که جز اشک نمی توان برایشان کاری کرد."خبرنگاران در سختی ها و همراهی مردم و مسئولان قرار داردند. خبرنگار می تواند نقش وکیل ،روانشناس، پلیس و... را ایفا کند .

آخر بی مهر به خبرنگاران تا به کجا؟؟

خبرنگاری رامی شناسم که بیست سال است در این شغل خدمت می کند.اما هنوز بیمه نیست.خبرنگاری که فقط بخاطر عشق در این شغل مانده است.این خبرنگار اندک حقوقی را  که می گیرد بیشتراز آن مقدار ، صرف هرینه ایاب و ذهابش می شود.وقتی می پرسم چرا این کار را ادامه می دهی؟؟؟ فقط سکوت می کند و آهی در دل ، که علاقمند به این کار هستم !! وقتی خبرنگاری که حقو ق ثابت ندارد و بیمه پایه ندارد ایا می تواند در بیمارستان های دولتی طبق قراردادی که با خانه مطبوعات بسته شده است از تسهیلات پزشکی بهرمند شود؟؟با تمام احترامی که به اعضای خانه مطبوعات داریم  واز تلاش آنان قدر دانی می کینم اما این خانه ازپای و بست ویران است.سوال : مسئولان استانی و کشوری اصلا حقی و حقوقی برای خبرنگار قائل هستند.؟؟ نمایندگان مجلس چه کار مفیدی برا ی خبرنگار انجام داده اند؟مدیران مسئول رسانه های مکتوب  و مجازی هم مشکلات خاص خودشان را دارند آنها هم در این بازار آشفته رسانه ای غرق شده اند.مشکلات گرانی کاغذ برای چاپ رسانه های مکتوب هم معضلی دیگر است.  اما این حقوق ثابت را  برای خبرنگاران ، مدیران و نمایندگان می توانند باتعامل به سرانجام برسانند. دریغ از یک طرح که در حمایت از حقوق رسانه در مجلس مطرح شود.چند سال است که می خواهند به خبرنگاران مسکن داده شود. تنها چیزی که شنیدم این بود که چند میلیون بدهند تا مسکن به آنان تعلق بگیرد آن هم در حد حرف و روی کاغذ شد و تمام!!آیا با این حقوق و مزایا می شود چند میلیون پس اندازکرد؟؟

 اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نباید مانند دستگاه‌های دیگر به یک مراسم تقدیر و تشکر بسنده کند، بلکه به‌عنوان متولی حمایت از خبرنگاران باید اقدامات شایسته‌تر و درشان خبرنگاران انجام دهد. نیاز است وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی به‌عنوان حامی خبرنگاران و رسانه‌ها تدبیر ویژه‌ای برای حمایت از فعالان رسانه در سطح جامعه اتخاذ کند.

 

دراثر این ترفند از بیمه تکمیلی جامانده اند!!!

 

برای بیمه تکمیلی امسال بهترین روش را بکار بردند و با اعلام و وقت ده روزه به خبرنگاران و عدم تمدید وقت مقرر شانه از مسئولیت خالی کردند و رفتند و ایا پرسش نشد که شاید این خبرنگار دراین مدت داده شده نتواند مبلغ که بالای 4صد هزرا تومان بود تهیه کند. فکر کردند که مثل برخی مدیران خبرنگاران هم حقوق چند صد میلیونی می گیرند آخر بی مهر به خبرنگاران تابه کجا؟؟آیا این عمل جز سمبر کاری چیز دیگر نمی تواند باشد. یا اینکه خواستند با این ترفند کمتر یارانه بدهند و از هزینه های کمک یارانه ای بیمه تکمیلی بکاهند .خدا می داند که چندین نفر که برفرض که بیمه پایه داشته اند دراثر این ترفند از بیمه تکمیلی جامانده اند!!! اما یک شاهکار دیگر که در ایندولت اتفاق افتاد وعده ای بود که فقط برای چند ماه برخی خبرنگاران را خوشحال ساخت آنان امیدوار شدند که حتما دری برای مشکلات باز شده است و اولین اقدام دادن حق بیمه خبرنگاران بود. اما این خوشحالی چندان طول نکشید و زمین خورد. شاید این اقدام برای راضی نگاه داشتن خبرنگاران  که با کوهی از مشکلات مواجه هستند کافی بود تا یتوانند در رای گیری و انتخاب مجدد پیروز میدان باشند .حال که رای گیری به اتمام رسیده است دیگر نیازی نیست که حقه بیمه پرداخت شود . زهی خیال باطل که دولتمردان کمی تا قسمتی می خواهند کمک حال باشند.این هم قصه ای بود که غصه هایش همچنان باقی یست!!

تا کنون طبیبی دلسوز برای درمان به خود ندیده است

هر آنچه گفته شده بخشی از مشکلات اهالی رسانه است که با تکرار هر ساله  کلیشه شده است واقعا اگر به خبرنگار و شغل خبرنگار احترام می گذاریم قدری هم در راه مرتفع کردن این همه چالش ها و مشکلات پیش روی آنان همت کنید واگر معتقد به نقش رسانه به عنوان پلی ارتباطی بین مردم و مسئولان هستیم باید برای تقویت این پل تلاش و مشکلات رسانه رفع شود. وگرنه بازهم تکرار می شود این خانه از پای و بست ویران است ویران!!! دردهای خبرنگاران قصه تازه ای نیست بلکه سال هاست که در گوش مسئولان زمزمه می شود اما تا کنون طبیبی دلسوز برای درمان به خود ندیده است.امید آن داریم که سال آینده هنگام رسیدن هفته خبرنگار دیگر غصه ها را بقول قدیمی ها در آب ریخته باشیم همه چیز ختم به خیر شود انشاا...

 


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت