ورود
حدیث روز :
امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.


» » آقایان بر اساس تعهد، آب سنگین را 70% تخفیف به دشمن درجه یک فروختند!

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.SITE.com

نظــــرسنجـی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 
کد خبر: 31
تاریخ انتشار: 12-02-1395, 18:28
پ

آقایان بر اساس تعهد، آب سنگین را 70% تخفیف به دشمن درجه یک فروختند!

 

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: آقای صالحی در یک جلسه غیرعلنی بعد از برجام می‌گفت امریکا به دنبال این است تا آب‌سنگین‌های دنیا را فقط در کشور خودش جمع کند.

...

گروه سیاسی-کاوش نیوز: سید محمود نبویان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه یکی از عوامل توسعه صنعت و تکنولوژی یک کشور صنعت هسته‌ای است، عنوان کرد: این صنعت مصارف بسیاری در بخش پزشکی، کشاورزی، محیط‌زیست و سایر علوم دارد، علوم مختلف با رشد صنعت هسته‎ای در یک کشور رشد خواهد کرد و هر کشور توسعه‌یافته‌ای به دنبال دست‌یابی به این صنعت است.

به گزارش کاوش نیوز، نبویان در ادامه با ذکر اینکه یکی از موارد رشد بالای صنعت هسته‎ای آب‌سنگین است، تاکید کرد: دست‌یابی به آب‌سنگین عامل اقتدار یک کشور در ابعاد مختلف است و داشتن آن موجب می‎شود تا دشمن هوس نگاه چپ کردن و تعرض به این کشوری که دارای آب‌سنگین است پیدا نکند.

عضو کمیسیون ویژه برجام عنوان کرد: طی بازدید کمیسیون ویژه از مجتمع آب‌سنگین مشاهده کردیم که ایرانی‌ها به این دانش دست پیداکرده‌اند که حداقل 29 کاربرد در حوزه‌های مختلف پزشکی و صنایع دیگر دارد؛ لذا داشتن آب‌سنگین برای یک کشور بسیار مهم است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: آقای صالحی در یک جلسه غیرعلنی بعد از برجام می‌گفت امریکا به دنبال این است تا آب‌سنگین‌های دنیا را فقط در کشور خودش جمع کند.

وی ادامه داد: متاسفانه نسبت به ایران نیز همین مسئله انجام شد؛ آقایان آمدند و آب‌سنگین را به خود امریکایی‌ها فروختند. 

نبویان بیان کرد: اکنون این سوال نسبت به تیم مذاکره‌کننده مطرح است که اگر می‌خواستند آب‌سنگین را بفروشند چرا به کشور دیگر نفروختند و چرا به دشمن می‌خواهند بفروشند؛ امریکایی که همین‌الان این‌قدر ظلم انجام می‌دهد و پول ما را می‌دزدد، هنوز تمامی تحریم‌های ظالمانه را علیه ما باقی نگاه داشته و به بهانه‌های مختلف نیز مجدد تحریم می‌کند. 

عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: داشتن آب‌سنگین در دنیا آن‌قدر مهم است که طبق قوانینی که دنیا در نظر گرفته داشتن آن برای برخی کشورها ممنوع است؛ برخی کشورها 10 کیلو و برخی دیگر  بیش از یک کیلو نمی‌فروشند.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه بابیان اینکه جای سوال دارد که چرا آقایان آب سنگین را به‌راحتی به دشمن می‌فروشند و باعث از دست رفتن اقتدار کشور می‌شوند، گفت: این آقایان می‌گویند این جز دستاورد برجام است که به ما اجازه معامله دادند و قبلا این امکان وجود نداشت که ما وارد معامله‌شده و خریدوفروش آب‌سنگین با دنیا داشته باشیم.

نبویان با طرح یک مثالی در این خصوص ادامه داد: شما یک‌خانه‌ای دارید به شما می‌گویند دو اتاق آن را باید بفروشی که تاکنون  آن را نمی‌خریدند ولی الان می‌خواهند بخرند، سوال این است که آیا شما با اختیار وارد معامله شدید و می‌توانستید آن را نفروشید؟ باید گفت که شما مجبور به این معامله بودید؛ در موضوع آب‌سنگین نیز این‌گونه است؛ مذاکره‌کنندگان اجبار به این معامله و فروش آن داشتند چراکه تعهد دادند به امریکا که حتما این کار را انجام خواهند داد حالا می‌توانستند آن را انجام ندهند؟!

عضو کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: این ضعف دیپلماسی است که تیم مذاکره‌کننده همه عوامل اقتدار این مملکت را یکی‌یکی از دست دادند و بعد می‌گویند ما وارد معامله با دنیا شدیم، طرف مقابل نیز که می گوید شما بیش از 300کیلو آب‌سنگین نمی‌توانید داشته باشید و شما الزام و اجبار برای فروش آن دارید، بعد افتخار می‌کنید که ما وارد معامله با دنیا شدیم این دیپلماسی بسیار ضعیف است.

نبویان بابیان اینکه قیمت آب‌سنگین هم واقعا جای تعجب دارد یادآور شد: البته قیمت خیلی مهم نیست بلکه مسئله مهم از دست دادن عوامل اقتدار این مملکت مثل همین آب‌سنگین اراک است که هر کشوری حق داشتن آن را ندارد و ملت ایران نیز که آن را به دست آورده، تیم مذاکره‌کننده با تعهد دادن ملزم و مجبور می‌شود به کشورهای دیگر بفروشد آن‌هم به دشمنی که همین حالا پول این مملکت را غارت می‌کند.

منبع: بسیج نیوز


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت