ورود
حدیث روز :
امام صادق(ع) می فرماید : براستی که مومن به منزله کفه ترازوست هر اندازه ایمانش افزوده شود امتحانش نیز سنگین تر می شود.


» » » » همایش 'سیاستمدار مفسر' در زنجان برگزار می شود
کد خبر: 1891
تاریخ انتشار: 12-09-1397, 12:21
پ

 همایش 'سیاستمدار مفسر' در زنجان برگزار می شودنخستین همایش 'سیاستمدار مفسر' با هدف بررسی آثار و اندیشه قرآنی آیت الله هاشمی رفسنجانی، 18 آذر جاری در دارالقرآن کریم زنجان برگزار می شود.

...

کاوش نیوز: دبیر ستاد بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در استان زنجان با بیان اینکه شیوه تفسیری مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی از نظر نوع نگاه به مفردات و کلمات و آیات قرآن در جهان اسلام منحصر به فرد است، افزود: برخی از شخصیت هایی که در امر تدوین 'تفسیر راهنما' و تفسیر موضوعی آیت الله هاشمی رفسنجانی فعالیت می کنند، پذیرفتند تا این شیوه تفسیری را در قالب همایشی بررسی کنند.

فریدون خادم ادامه داد: 'تفسیر راهنما' یکی از تفاسیر موضوعی قرآن به قلم آیت الله هاشمی رفسنجانی است که بخشی از آن از مجموعه فیش‌های تهیه شده در زندان دوره پهلوی فراهم آمده‌ است.

وی با بیان اینکه «مرکز فرهنگ و معارف قرآن» در آغاز فعالیت خود برای تکمیل برداشت‌های تفسیری آیت الله هاشمی رفسنجانی کار تدوین تفسیر راهنما را با روشی نو آغاز کرد، اظهار داشت: در این تفسیر، بیش از 60 هزار فیش و برداشت از قرآن بر اساس ترتیب آیات گرد آمده و در 22 جلد تدوین شده است.

خادم افزود: با هماهنگی های صورت گرفته در ستاد بزرگداشت استان، در کنار همایش قرآنی، نمایشگاه آثار آیت الله هاشمی نیز برپا خواهد شد.

دبیر ستاد بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: همایش 'سیاستمدار مفسر' با حضور شخصیت های کشوری از جمله دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، پژوهشگران برجسته کشوری و مسئولان استانی، 18 آذر جاری، ساعت 14:30، در دارالقرآن کریم زنجان برگزار می شود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی 19 دی 1395 در 82 سالگی دار فانی را وداع گفت.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت