ورود
حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : بهترين كارها در نزد خدا نماز به وقت است ، آنگاه نيكي به پدر و مادر ، آنگاه جنگ در راه خدا


» » » » واژگونی خودرو در زنجان طی 48 ساعت گذشته 4 کشته برجا گذاشت
کد خبر: 1586
تاریخ انتشار: 9-05-1397, 10:11
پ

 واژگونی خودرو در زنجان طی 48 ساعت گذشته 4 کشته برجا گذاشتجانشین رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: طی روزهای یکشنبه و دوشنبه / هفتم و هشتم مرداد جاری/ چهار نفر بر اثر واژگونی چهار دستگاه خودروی سواری در زنجان جان خود را از دست دادند و سه نفر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.

...

کاوش نیوز: سرهنگ محمدعلی عظیمی علت واژگونی این خودروها را خستگی و خواب آلودگی رانندگان بیان کرد و افزود: متاسفانه برخی رانندگان، توصیه ها و هشدارهای پلیس راه را جدی نگرفته و هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی و ادامه مسیر، خودداری نمی کنند.
وی اظهار داشت: در حادثه نخست که یکشنبه در آزاد راه زنجان - قزوین اتفاق افتاد، یک دستگاه خودروی سواری 206 به علت خستگی و خواب آلودگی راننده از مسیر منحرف و واژگون شد که راننده آن جان باخت.
عظیمی ادامه داد: یکشنبه شب نیز در همین مسیر ارتباطی، یک دستگاه خودروی سواری ال 90 بر اثر خستگی و خواب آلودگی راننده واژگون شد و یکی از سرنشینان این خودرو به علت نبستن کمربند ایمنی به بیرون پرتاب شد و جان خود را از دست داد.
وی افزود: عصر دوشنبه نیز یک دستگاه خودروی سواری پیکان به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده و سرعت زیاد، در کیلومتر 15 جاده ابهر - خدابنده واژگون شد که راننده پس از انتقال به بیمارستان امدادی ابهر به کام مرگ فرو رفت.
عظیمی ادامه داد: دوشنبه شب نیز یک دستگاه خودروی سواری ساینا در کیلومتر 37 خط جنوبی آزادراه زنجان -قزوین، واژگون و منجر فوت یک نفر شد که این حادثه نیز به دلیل خستگی و خواب آلودگی راننده اتفاق افتاد.
وی افزود: در کیلومتر 58 خط جنوبی آزادراه زنجان - تبریز نیز یک دستگاه خودروی سواری بر اثر خستگی و خواب آلودگی راننده از مسیر منحرف و واژگون شد که این حادثه نیز 2 مصدوم داشت. از ابتدای امسال تاکنون 89 نفر در مسیرهای ارتباطی این استان به دلیل وقوع تصادف رانندگی جان باختند که اغلب این سوانح نیز در آزادراه های زنجان - قزوین و زنجان - تبریز و به علت واژگونی اتفاق افتاده است.
در چهار ماه نخست امسال (فروردین تا پایان تیر) 73 نفر و در مدت مشابه سال قبل 63 نفر بر اثر وقوع تصادف های جاده ای در زنجان کشته شدند.
تعداد کشته های تصادف های رانندگی جاده ای زنجان طی سال 95 به تعداد 222 نفر، سال 94 نیز 238 نفر و سال 96 نیز به 219 نفر رسید.
عمده دلیل وقوع حوادث رانندگی در سطح جاده های ارتباطی زنجان، توجه نداشتن رانندگان به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است. 


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت