حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : برای بقا خلق شده اید نه برای نابودی و فنا و با مرگ تنها از جهانی به جهان دیگر منتقل می شوید.


» » » » بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه مسئولان کشور است
کد خبر: 2314
تاریخ انتشار: 17-03-1398, 15:12
پ

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه است که مسئولان و تمام گروههای تاثیر گذار در کشور برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی بیش از پیش به این نقشه توجه و آن را عملی سازند.

...

کاوش نیوز: حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلی قدس زاهدان اظهار داشت: یک مطالبه عمومی در کشور باید راه بیاندازیم و همه بدنبال اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشیم.

وی تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان، مردم و بویژه جوانان صادر شده دارای چهار نکته اصلی و کلیدی شامل عظمت وقوع و ماندگاری انقلاب اسلامی، عظمت کارکرد انقلاب اسلامی، عظمت چشم اندازی که انقلاب اسلامی باید به آن برسد و عظمت نیروی جوان متعهد در مسیر انقلاب اسلامی، است.

امام جمعه زاهدان افزود: اینکه بدانیم انقلاب چگونه اتفاق افتاد و ماندگار شد اینکه بدانیم آینده انقلاب چگونه است و مسیر پیش روی ما چیست و اینکه بدانیم مردم و جوانان چه نقشی را باید ایفا کنند از اهداف بیانیه گام دوم انقلاب است.

حجت الاسلام و المسلمین محامی بیان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در حالی اتفاق افتاد که جهان میان شرق و غرب یعنی شوروی و آمریکا تقسیم شده بود و انقلاب اسلامی شعار جدید «نه شرقی نه غربی، جمهوری اسلامی سر داد» که این شعار برای ابرقدرتهای استکبار جهانی بسیار سنگین بود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: در دوران سلطه شرق و غرب پیروزی انقلاب قابل پیش بینی نبود و خداوند بلند مرتبه معجزه وار انقلاب را پیروز کرد به طوری که در مقابل همه توطئه‌های دشمنان شرق و غرب تا ۴۰ سالگی خود دوام آورد و با کمک خداوند این مسیر همچنان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: ابر قدرت شرق از بین رفت و ابرقدرت غرب یعنی آمریکا نیز از درون و برون دچار شکست شده و با امید به خداوند بلند مرتبه رژیم صهیونیستی نیز که دشمن مسلمانان جهان است از بین خواهد رفت.

 

**رمز ماندگاری انقلاب اسلامی شعارهای حفظ استقلال است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: یکی از رمزهای ماندگاری انقلاب اسلامی شعارهایی چون آزادی، اخلاق، معنویت، عدالت، عزت، استقلال و برادری است که هیچگاه کهنه نمی‌شوند.

وی ادامه داد: این شعارهای جهانی و مطابق با فطرت است و سبب ماندگاری انقلاب اسلامی و صدور آن به اقصی نقاط جهان می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین محامی افزود: ملت مسلمان ایران از انقلاب و ارزش‌های نظام دفاع کرده و می‌کنند و این اصل مهم در ماندگاری این نظام الهی شده است.

وی ادامه داد: باید بر طبق سیاست حرکت کنیم می‌توان همچنان انقلابی ماند و به نظم سیاسی پایبند بود و به تعبیر رهبر معظم انقلاب می‌توان انعطاف به خرج داد و اگر در مسیر انقلاب دچار اشتباهی شده باشیم اشتباه خود را جبران کنیم اما منفعل عمل نکنیم.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت استان‌های سیستان و بلوچستان و کرمان تصریح کرد: تردید و شک نداشته و همچنان قاطعانه از ارزش‌های انقلاب دفاع کنیم زیرا انقلاب مایه افتخار و سربلندی برای ایران بوده است.

وی بیان کرد: ایران اسلامی در عین قدرت مظلوم بوده و هیچگاه جنگی را آغاز نکرده اما هنگامی که دشمن تعرض کند با قدرت از کیان ملی خود دفاع می‌کنیم.

امام جمعه زاهدان گفت بیانه گام دوم انقلاب ترسیم چشم انداز آینده انقلاب درباره علم و پژوهش، معنویت، اخلاق، مبارزه با فساد و عزت ملی، روابط خارجی و مقابله با دشمن و سبک زندگی است لذا باید مورد دقت کارشناسانه و مبنای عمل قرار گیرد.

وی با تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه آمرزش گناهان، توبه و بازگشت به سوی خداوند متعال است و خداوند وعده کرده که توبه بندگان را بپذیرد.

حجت الاسلام و المسلمین محامی تصریح کرد: مهم این است که ما بتوانیم این طهارت و پاکی روح را تا سال آینده حفظ کنیم.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت