حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : به مردم بگوييد بهتر از آن چيزى كه می خواهيد به شما بگويند.


» » » » دوربین ترافیکی و نظارتی در ۱۲ نقطه شاهرود نصب شد
کد خبر: 2308
تاریخ انتشار: 12-03-1398, 17:58
پ

شهردار شاهرود گفت: دوربین ترافیکی و نظارتی در ۱۲ نقطه این شهر نصب شده که شامل ۲۰ دوربین نظارتی ثابت، ۲ دوربین متحرک و ۱۵ دوربین ترافیکی پلاک خوان و سرعت سنج است.

...

کاوش نیوز: محسن احمدی در آئین بهره برداری از سامانه‌های هوشمند کنترل ترافیک شهری در مرکز پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان شاهرود، با بیان اینکه شاهرود نخستین شهری است که مجهز به سامانه هوشمند پایش و نظارت تصویری در استان سمنان است، افزود: در راستای بهبود عبور و مرور و سامان بخشی ترافیکی استفاده از این سامانه‌هوشمند بسیار موثر است.

وی تصریح کرد: برای تامین تجهیزات و تکمیل تاسیسات زیرساختی مرکز کنترل ترافیک شهرداری در جهت هوشمندسازی شهر اقدامات بسیاری انجام شد و تا کنون حدود ۲۷ میلیارد ریال هزینه شده و به عنوان یکی از بهترین مراکز سامانه هوشمند پایش تصویر معرفی شده است.

شهردار شاهرود با تاکید بر لزوم ایجاد پل ارتباطی بین مرکز کنترل ترافیک شهرداری و سامانه مستقر در راهور ناجا گفت: برای راه اندازی این سامانه حدود سه میلیارد ریال در راهور ناجا هزینه شده است.

احمدی، راه اندازی این سامانه را ضرورتی جدی برای نظارت بر امور ترافیکی عنوان کرد و افزود: وجود این سامانه برای بالا بردن امنیت شهروندان ضروری است.

وی مشکلات ترافیکی را یکی از دغدغه های مردم عنوان کرد و گفت: با راه اندازی این سامانه اطلاعات مورد نیاز برای طرح های ترافیکی آینده به دست آمده و برای کنترل حمل و نقل عمومی و بروز کردن اطلاعات ترافیکی در مسیرهای عبور و مرور داخل شهر کمک بسیار خوبی است.

شهردار شاهرود با بیان اینکه از زمان راه اندازی این سامانه آمار زیادی از سرعت‌های زیاد خودروها، سبقت از سمت راست و برخورد با عابر پیاده ثبت شده، افزود: آماربرداری دقیق توسط این سامانه می تواند به نجات جان مردم و آرام سازی جامعه کمک کند.

احمدی گفت: این طرح در ۶۴ نقطه با حدود ۲۷۰ دوربین ترافیکی و نظارتی انجام خواهد شد، گام اول آن از امروز عملیاتی شد.

وی افزود: تا کنون در ۱۲ نقطه ۳۷ دوربین‌نصب شده است و تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله بسیاری است.

شهردار شاهرود با بیان اینکه حدود ۳۰ میلیارد ریال مجموع هزینه این سامانه بوده خاطرنشان کرد: از این مبلغ ۶ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی از محل ثبت جرائم تامین شده است.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت