حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : برای بقا خلق شده اید نه برای نابودی و فنا و با مرگ تنها از جهانی به جهان دیگر منتقل می شوید.


» » » » اصلاح الگوی کشت در 35 هزار هکتار اجرا شد
کد خبر: 2305
تاریخ انتشار: 13-03-1398, 09:29
پ

رئیس جهاد کشاورزی سمنان:

اصلاح الگوی کشت در 35 هزار هکتار اجرا شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: طرح اصلاح الگوی کشت و نصب سامانه های نوین آبیاری در چهار سال گذشته در 35 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان سمنان اجرا شد.

...

کاوش نیوز: سید حسن میرعماد افزود: توسعه بخش کشاورزی سمنان با اصلاح الگوی کشت میسر است و دولت برای نصب سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی استان برنامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: در ۲ سال گذشته بیش از ۲۰۰ هکتار طرح کشاورزی گلخانه‌ای در استان سمنان اجرا شد که این امر در بهره وری در تولید محصولات کشاورزی تأثیرگذار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه تنها راهکار مقابله با کشاورزی غرقابی ترویج اصلاح الگوی کشت است، گفت: کشاورزان با توجه به بحران آب در استان به تجهیز اراضی کشاورزی خود به سامانه‌های نوین آبیاری اقدام کنند.

میرعماد ادامه داد: اعطای تسهیلات ۸۰ میلیون ریالی بدون بازپرداخت به ازای یک هکتار به بخش کشاورزی استان سمنان یکی از دستاوردهای ماندگار دولت در توسعه سامانه‌های نوین آبیاری است.

وی اضافه کرد: کشاورزی غرقابی یکی از چالش‌های اساسی در بخش کشاورزی سمنان است که باید کشاورزان خود را با فناوری‌های روز در تولید محصولات تطبیق دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان تصریح: تا قبل از دولت تدبیر و امید تنها ۲۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی سمنان به سامانه‌های نوین آبیاری تجهیز شده بود اما از فعالیت دولت یازدهم و دوازدهم تاکنون این رقم افزایش چشمگیری داشته است.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت