ورود
حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : بالاترین درجه بهشت فردوس است و اگر چیزی از خدا می خواهید فردوس را طلب کنید.


» » » » 40 درصد اعتبارات دانشگاه ها جذب شد
کد خبر: 1684
تاریخ انتشار: 25-06-1397, 10:59
پ

معاون اداری،مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و تحقیقات فناوری گفت: تاکنون 40 درصد از اعتبارات اختصاصی به دانشگاه ها جذب شده است.

...

کاوش نیوز: محمد تقی نظرپور اظهار داشت: اعتبارات دانشگاه ها در سال جاری 80 هزار میلیارد ریال بوده که امید است در تخصیص انتهای ماه ششم این تخصیص جبران شود و به 50 درصد اعتبارات دانشگاه ها دسترسی پیدا کنیم.

نظرپور ادامه داد: حدود 67 درصد تا 70 درصد تخصیص اعتبارات عمرانی دانشگاه ها وجود دارد که بخشی نیز به صورت اوراق است.

به گفته وی در سال تحصیلی هزینه هایی برای مجموعه دانشجویی مورد نیاز است و باید به دانشگاه ها کمک شود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و تحقیقات فناوری در خصوص دانشگاه لرستان افزود: سرانه فضای این دانشگاه رشد خیلی خوبی داشته و شاهد گسترش دانشگاه و جذب هیئت علمی هستیم.

وی اظهار داشت: تلاش خوبی در حوزه ساخت فضاهای جدید صورت گرفته و امیدواریم فاصله ها در این زمینه نسبت به دیگر دانشگاه های کشور کمتر شود.

معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری بیان کرد: با افتتاح ساختمان مرکزی دانشگاه لرستان، مکان استقرار قبلی بخش اداری دانشگاه لرستان تبدیل به دانشکده خواهد شد.

نظرپور با اشاره به جذب هیئت علمی در دانشگاه های کشور گفت: مجوز لازم در این زمینه از سوی مرکز اداری و استخدام اتخاذ می شود که دانشگاه ها در طی زمان میان مدت و بلند مدت در قالب فراخوان اقدام به جذب هیئت علمی کنند.

وی گفت: دانشگاه ها تلاش می کنند در قالب فراخوان به ازای هر 25 دانشجو یک عضو هیئت علمی را جذب کنند که در این زمینه مشکلی نداریم.

معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین به وضعیت دانشجویان سیاسی اشاره کرد و بیان کرد: این دانشجویان مشکل خاصی ندارند و می توانند در مهرماه در کلاس های خود حاضر باشند.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت