ورود
حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : محبوب ترین کارها نزد خدا با دوام ترین آنهاست گرچه ا ندک باشد.


» » » » گمرک کرمانشاه رتبه اول صادرات به عراق را کسب کرد

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.SITE.com

نظــــرسنجـی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 
کد خبر: 1426
تاریخ انتشار: 22-02-1397, 10:19
پ

مدیرکل گمرکات کرمانشاه گفت: گمرکات استان با صدور 367 هزار و 9 تن کالا به ارزش 133 میلیون و 947 هزار و 228 دلار رتبه نخست صادرات کشورمان به عراق را در فروردین امسال از لحاظ وزن کسب کرد.

...

کاوش نیوز: خلیل حیدری افزود: در ماه نخست سال جاری در مجموع 986 هزار و 219 تن کالا به ارزش 400 میلیون و 248 هزار و 646 دلار از ایران به عراق صادر شده است.
به گفته او، گمرکات استان کرمانشاه از این مقدار از لحاظ وزنی سهم 37 درصدی و از حیث ارزشی سهم 33 درصدی صادرات کل کشور به عراق را به خود اختصاص داده است.
او تصریح کرد: گمرک کرمانشاه با صدور 38 میلیون و 813 هزار و 64 دلار کالا به وزن 140 هزار و 262 تن در بین گمرکات استان و کشور از حیث وزن رتبه نخست و از لحاظ ارزش رتبه دوم را در صادرات به عراق به خود اختصاص داده است.
مدیرکل گمرکات کرمانشاه، عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، کولرهای آبی، سیب زمینی محفوظ شده به جز در سرکه یا جوهر سرکه یخ نزده، انواع بستنی، لوازم خانه داری و پاکیزگی، کاشی، نایلون پلاستیکی، ظروف پلاستیکی و سیمان عنوان کرد.
به گفته او، بیشتر این کالاها به کشور عراق صادر می شود.
حیدری افزود: عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان کرمانشاه به کشورهای عراق، افغانستان، ارمنستان، پاکستان، فدراسیون روسیه، امارات متحده عربی، جمهوری متحده تانزانیا و ازبکستان بوده است.
استان کرمانشاه 371 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و عملیات صادرات، واردات و ترانزیت کالا از طریق 2 مرز رسمی خسروی و پرویزخان در شهرستان قصرشیرین انجام می شود.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت