ورود
حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : هيچ بنده اى عالم نباشد تا اين كه به بالا دست خود حسد نبرد و زير دست خود را خوار نشمارد.


» » » » درهای دادگستری گلستان به روی رسانه‌ها باز است

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.SITE.com

نظــــرسنجـی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 
کد خبر: 481
تاریخ انتشار: 24-04-1395, 13:24
پ

درهای دادگستری گلستان به روی رسانه‌ها باز است

 

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: درهای دادگستری گلستان جز در مواردی که می‌تواند حیثیت و آبروی افراد را تهدید کند به روی رسانه‌ها باز است.

...

درهای دادگستری گلستان به روی رسانه‌ها باز است

 

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان گفت: درهای دادگستری گلستان جز در مواردی که می‌تواند حیثیت و آبروی افراد را تهدید کند به روی رسانه‌ها باز است.

به گزارش کاوش نیوز، به نقل از روابط عمومی دادگستری گلستان هادی هاشمیان در نشست اعضای ستاد گرامیداشت هفته‌ی قوه قضاییه، اظهار کرد: ما باید برای معرفی تلاش‌ها و عملکرد دستگاه قضایی بیش‌ازپیش تلاش کنیم.

وی با تأکید بر این‌که باید مردم با آنچه در محاکم ما می‌گذرد آشنا شوند افزود: این امر علاوه بر این‌که مظلومیت و کار طاقت‌فرسای همکاران قضایی و اداری ما را برای مردم آشکار می‌کند، می‌تواند نقش تأثیرگذار در پیشگیری از وقوع جرم داشته باشد.

رئیس‌کل دادگستری استان گلستان تصریح کرد: اطلاع‌رسانی و انعکاس اخبار و حوادثی که در راهروهای محاکم استان روی می‌دهد بتواند، تنها بخشی از جهاد قضات ما در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی جامعه را به تصویر بکشد.

هاشمیان گفت: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در یک سال اخیر توانستیم جایگاه دستگاه قضایی را در استان تبیین کنیم.

به گفته وی، ورود ۳۱۵ هزار پرونده به دادگستری‌های استان و ۷۵ هزار پرونده به شعب شورای حل اختلاف در سال گذشته انجام شد و باوجوداینکه پاسخگویی به این حجم از مراجعه‌کنندگان، توان و انرژی بالایی، طلب می‌کند اما در بخش‌های مختلف شاهد جهش‌های خوبی مانند کاهش جمعیت کیفری، مختومه کردن پرونده‌های مسن و ارتقای جایگاه گلستان در استفاده از سیستم جامع مدیریت پرونده‌های قضایی (CMS) بودیم.

معاون قضایی رئیس‌کل و رئیس شوراهای حل اختلاف استان و دبیر ستاد گرامیداشت هفته قوه قضاییه استان هم در ابتدای این نشست گفت: خوشبختانه ۹۹ درصد برنامه‌های تدوین‌شده برای هفته قوه قضاییه اجرا شد.

احمد جعفری، تعامل با سایر دستگاه‌ها مانند صداوسیما و شهرداری، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، مشارکت و استفاده ازنظر و پیشنهادهای همکاران را دلیل اجرا موفق برنامه‌های این هفته عنوان کرد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت