ورود
حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : محبوب ترین کارها نزد خدا با دوام ترین آنهاست گرچه ا ندک باشد.


» » » » نیروی انتظامی مکلف به دستگیری سربازان فراری است/ اشتغال سربازان فراری تخلف است

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.SITE.com

نظــــرسنجـی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 
کد خبر: 437
تاریخ انتشار: 6-04-1395, 13:37
پ

 

دادستان نظامی استان گلستان گفت: نیروی انتظامی موظف است نسبت به شناسایی و دستگیری مشمولان غائب و سربازان فراری و تعیین تکلیف وضعیت خدمت دوره ضرورت آنها اقدام کند.

...

 

تعیین تکلیف وضعیت خدمت دوره ضرورت آنها اقدام کند.

به گزارش کاوش نیوز،رحیم رحیمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: خوشبختانه دادستانی نظامی استان گلستان به صورت شبانه‌روزی به جرائم و تخلفات نیروهای مسلح استان رسیدگی خواهد کرد.

وی ادامه داد: حوزه رسیدگی دادستانی نظامی استان در کل محدوده جغرافیایی استان است و در بسیاری از پرونده‌ها سرعت رسیدگی به صورتی بوده که در کمتر از دو هفته منجر به صدور رای شده است.

دادستان نظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح سرمایه کشور هستند و با اقتدار و صلابت در حال تامین نظم و امنیت کشور هستند که به واقع باید از آنها قدردانی کرد.

رحیمی گفت: نظارت در هر سیستم و تشکیلاتی یک امر مهم و لازم است و اگر نظارت وجود نداشته باشد مشکلاتی به وجود خواهد آمد که تلاش‌ها و اقدامات ارزشمند کارکنان صادق و خدوم دیده نخواهد شد.

در تمام ساعات شبانه‌روز اقدامات قضایی ما انجام می‌شود

وی متذکر شد: اگر کوچکترین تخلف و یا جرمی توسط کارکنان نیروهای مسلح واقع شود، بلافاصله ورود خواهیم کرد و نسبت به احقاق حقوق شهروندان اقدام می‌کنیم.

دادستان نظامی استان گلستان تصریح کرد: در تمام ساعات شبانه‌روز اقدامات قضایی ما انجام می‌شود و حتی تعطیلات هم مانعی بر پیگیری‌های قضایی، تحقیقات و رسیدگی به موضوعات نخواهد بود.

رحیمی در خصوص وضعیت سربازان فراری و مشمولان دارای غیبت‌های طولانی مدت، گفت: نیروی انتظامی موظف است نسبت به شناسایی و دستگیری مشمولان غائب و سربازان فراری و تعیین تکلیف وضعیت خدمت دوره ضرورت آنها اقدام کند.

وی تاکید کرد: از نظر قانونی هر فرد و یا مجموعه‌ای که از سربازان فراری بکارگیری کند مرتکب تخلف شده و باید بر اساس قانون با آن کارفرما و مجموعه مورد نظر برخورد قانونی صورت گیرد.

دادستان نظامی استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود رسانه‌ها و خبرنگاران را سربازان گمنام و پرتلاش نظام دانست و افزود: اینها دلسوزان نظام هستند و می‌توانند با اطلاع‌رسانی دقیق و آگاه‌سازی مردم در پیشگیری از وقوع جرم در تمام عرصه‌های جامعه موفق و پیشگام باشند.

بسیاری از جرائمی که واقع می‌شود به دلیل عدم آگاهی افراد از قانون است

رحیمی تاکید کرد: بسیاری از جرائمی که واقع می‌شود به دلیل عدم آگاهی افراد از قانون است که تلاش ما بر این است تا با آگاه‌سازی افراد به خصوص در نیروهای مسلح، از وقوع تخلفات و جرائم گوناگون پیشگیری کنیم.

وی در پایان ابراز کرد: تلاش خواهیم کرد که با دادرسی منصفانه و عادلانه نسبت به احقاق حقوق شهروندان و حتی کارکنان نیروهای مسلح، اقدامات در خور و شایسته آحاد افراد جامعه داشته باشیم.

 


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت