حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : دانشمندى كه از علمش استفاده شود ، از هفتاد هزار عابد بهتر است.


» » » » ۵۷ گروه تئاتر مسجد در قم فعال شد
کد خبر: 2373
تاریخ انتشار: 1-05-1398, 08:21
پ

مسئول واحد نمایش حوزه هنری قم، فعال‌سازی گروه‌های بچه‌های مسجد در مساجد استان را یکی از اولویت‌های این حوزه دانست و گفت: تئاتر بچه‌های مسجد استان از ۳۳ گروه در سال گذشته به ۵۷ گروه در سال جاری افزایش یافته است.

...

کاوش نیوز: احمد سلیمانی با تاکید بر فعالیت ویژه حوزه هنری در سطح مساجد استان افزود: با وجود اینکه قم جزو استان‌هایی بود که نسبت به افتتاح دفتر تئاتر بچه‌های مسجد دیر اقدام کرد ولی ورود حوزه هنری استان به این موضوع واقعی و با برنامه‌ریزی بلندمدت است.

مسئول واحد نمایش حوزه هنری قم، ادامه داد: به جای ورود گروه‌های تئاتر حرفه ای به مساجد، از خود بچه‌های مساجد برای راه‌اندازی گروه‌های بچه‌های مسجد استفاده شد که این موضوع موجب گردید تا پایه‌ریزی آموزشی مناسبی برای استعدادیابی نوجوانان فعال در مساجد استان در حوزه تئاتر صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای فعال‌سازی گروه‌های تئاتر مساجد، هنرجویانی که چند سال آموزش‌های لازم را در کارگاه‌های مختلف آموزشی حوزه هنری و کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گذرانده بودند، پس از برگزاری دوره مربیگری، برای شناسایی نوجوانان مستعد و فعالیت آموزشی به مساجد مختلف معرفی شدند.

سلیمانی افزود: نخستین جشنواره تئاتر بچه‌های مسجد سال گذشته برگزار و نفرات برتر به تهران معرفی شدند که این جشنواره زمینه‌ای برای انگیزه بخشی و ارتقای تولیدات نمایشی در سطح مساجد استان شده است.

وی نگاه به تئاتر بچه‌های مسجد در قم را حرفه‌ای و به دور از کار نمایشی دانست و گفت: ساماندهی نوجوانان علاقه مند به تئاتر با محوریت مساجد به طور قطع موجب ظرفیت‌سازی، تحول و تضمین آینده هنرنمایشی استان می باشد.

تئاتر بچه‌های مسجد در سال‌های ابتدایی انقلاب در کشور شکل گرفته و با برگزاری جشنواره‌های متعدد کشوری هنرمندان بسیاری را در عرصه تئاتر به کشور معرفی کرده بود که به دلیل جایگاه ممتاز قم در تئاتر، دبیرخانه دائمی جشنواره در این استان قرار داشت. با احیای مجدد تئاتر بچه‌های مسجد در سال‌های اخیر پس از ۱۰ سال تعطیلی دبیرخانه این جشنواره در کشور بار دیگر فعال شد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت