حدیث روز :
امام علی(ع) می فرماید : هیچ چیز را ندیدم مگر اینکه خدا را قبل از آن بعد از آن و با آن مشاهده کردم.


» » آوازمرگ، بلندتراز آواز شجریان بود
کد خبر: 5201
تاریخ انتشار: 20-07-1399, 08:10
پ

آوازمرگ، بلندتراز آواز شجریان بود

کاوش نیوز-احمد ملاشاهی؛با مرگ محمد رضا شجریان که او را خسرو آواز لقب دادند، هرچه حرف و حدیث بود، شنیده شد حتی برخی بد اندیشان می خواستند از مرگ یک فرد، آشوب  و مرگ دیگر هموطنانش را رقم زنند، برای تحریک احساسات، هزار و یک طعن و کنایه به همه کسانی که مخالف شان بود، نثار کردند که الحمداله طرفی نبستند.

   انگار برخلاف تصورها در مراسمی که همه از آشنایی با آواز سخن می گفتند، کمتر کسی آواز مرگ را شنید. آوازی که مشهور و غیر مشهور نمی شناسد، بازیکن و نیمکت نشین نمی داند، برایش هنرمند و غیرهنرمند فرقی ندارد.

آواز مرگ که صدایش را کم می کنیم، خبر از مسافرتی می دهد که برایش مهیا نیستیم. از نیستانی خبر می دهد که ما را از آن جدا کرده اند، از خدایی خبر می دهد که بازگشت همه به سوی اوست.

اگرآواز مرگ شنیده شود ترانه، فیلم، رفتار و کامنت ما حساب شده تر و هم ساز با آواز مرگ می شود نه اینکه  متاثر از کف روی آب احساسات و تحریکات بیگانگان  باشد.

برخلاف تصورها و برخلاف تفکری که سعی در فراموش سازی مرگ دارد، آواز مرگ معنای زندگی دارد، معنای خوب بودن و دعوت به نیکی و نهی از بدی، دارد

معلوم نیست کسانی که مدعی واقع بینی هستند چرا واقعیت بزرگ مرگ را پنهان می کنند  کسانی که سیاست شان پاک کردن صورت مساله مرگ است، بدانند بهترین راه حل خوب زندگی کردن و خوب بودن را از مردم به طور سازماندهی شده، می گیرند.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.