ورود
حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : پر حسرتترين مردم در روز قيامت، بنده اى است كه عدلى را وصف كند و خودش خلاف آن را عمل كند.


» » نقشه راهی که نیویورک تایمز درباره برجام فاش کرد

مــحل تبــلیغـات شمــا
تبــــلیغــات
www.SITE.com

نظــــرسنجـی

نظرشما در مورد سیستم؟


 
 
کد خبر: 724
تاریخ انتشار: 7-05-1396, 06:45
پ

نقشه راهی که نیویورک تایمز درباره برجام فاش کرد

 آمریکایی‌ها قصد دارند در ارایه مجدد برجام، حق غنی‌سازی ایران در برجام را لغو و موضوعات جدیدی همچون موشک‌های بالستیک عدم حمایت از محور مقاومت، نقض حقوق بشر در ایران و...را به متن جدید برجام اضافه کنند.

...

نقشه راهی که نیویورک تایمز درباره برجام فاش کرد

 به گزارش کاوش نیوز :  رضا سراج کارشناس مسایل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

نیویورک تایمز با فاش نمودن این خبر که «آمریکا به متحدانش گفت آماده مذاکره مجدد برای برجام باشند» از تصویب تحریم‌های جامع علیه ایران رمزگشایی کرد.

تحریم‌های جامع، حلقه اول از زنجیره‌ «تحریم، فشار و مذاکره» است. آمریکا درصدد است با تحریم‌های جدید و نقض برجام، این معاهده را به لبه پرتگاه فروپاشی ببرد تا از این طریق، ادراک متحدان خود را برای اجماع و فشار به ایران تنظیم نماید.

در این ارتباط مجله فارین افرز نوشته بود : «با توجه به جنبه‌های نگران کننده‌ای که در برجام وجود دارد، رئیس جمهور آمریکا باید آن را اصلاح کند...بسیج نمودن تعداد زیادی از کشورها برای حمایت از تغییرات در برجام، این مساله را ممکن خواهد ساخت.»

آمریکایی‌ها قصد دارند در ارایه مجدد برجام، امکان حق غنی‌سازی ایران در برجام را لغو و موضوعات جدیدی همچون؛ موشک‌های بالستیک، عدم حمایت از محور مقاومت، نقض حقوق بشر در ایران و...را به متن جدید برجام منتقل نمایند.

مقامات واشنگتن، به موازات تلاش جهت اجماع متحدان و انتقال فشار به تهران برای پذیرش مذاکره مجدد، بر روی اشتباه محاسباتی مجدد در درون ایران و استقبال از طرح مذاکره دوباره نیز حساب باز کرده‌اند.

در حقیقت مبنای تصویب تحریم‌های جامع علیه ایران و فعال سازی زنجیره‌ «تحریم، فشار و مذاکره» بر اساس ارزیابی راهبردی از وابستگی دولت روحانی به برجام و عدم واکنش به نقض مکرر آن است.

بنابراین باید مطالبه پاسخ متقابل به نقض برجام را با جدیت پی‌گیری نمود. بی‌عملی ممکن است غربگرایان را وارد زنجیره مورد نظر آمریکا کند.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت