حدیث روز :
پیامبر اکرم (ص) می فرماید : محبوب ترین کارها نزد خدا با دوام ترین آنهاست گرچه ا ندک باشد.


» » تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با شکست سنگین مواجه شد
تاریخ انتشار: 25-05-1399, 09:31
پ

تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران با شکست سنگین مواجه شدنماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین گفت: تلاش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران، با سر و صدای بسیار زیاد ناکام ماند و دلیلی هم برای چنین تمدیدی وجود نداشت.

...

به گزارش کاوش نیوز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "میخائیل اولیانوف" نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین، از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی، اعلام کرد که تلاش سرسختانه ایالات متحده برای گسترش تحریم تسلیحاتی علیه جمهوری اسلامی ایران، با سرو صدای زیادی، شکست خورد.

این دیپلمات روس صبح امروز در صفحه توئیتر خود، در این باره نوشت: «تلاش ایالات متحده برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران با شدت و سر و صدای زیاد ناکام ماند. دلیلی هم برای تمدید این مسئله وجود ندارد. کسانی که نگران این موضوع هستند، نباید زیاد این مسئله را غم انگیز جلوه دهند.»

اولیانوف افزود: «باید به یاد بیاوریم که قبل از سال 2010، هیچ تحریم وجود نداشت و هیچ اتفاق خارق العاده‌ای هم رخ نداد. اکنون هم ما اطمینان داریم که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.»

نماینده روسیه یادآور شد: «ایالات متحده پیش از این نتیجه رأی گیری در شورای امنیت را پیش بینی کرده بود، ولی با این وجود، این روند را پیش برد. رویکردهایی که با انگیزه ایدئولوژیک هستند، گاهی اوقات شوخی‌های ظالمانه‌ای با کشورها می‌کنند.»

پیش از این، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعتراف کرد که شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ایالات متحده درباره تمدید تسلیحات تسلیحاتی علیه ایران را رد کرد.

محدودیت‌های واردات تسلیحات نظامی به ایران، طبق شروط توافقنامه هسته‌ای، در تاریخ 18 اکتبر سال 2020 (27 مهر ماه سال جاری) منقضی می شود.

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه، پیش از این بارها اعلام کرده بود که هیچ دلیل واقع بینانه‌ای برای بررسی موضوع گسترش تحریم تسلیحاتی علیه ایران در شورای امنیت وجود ندارد.

 

انتهای پیام/


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.