حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : سخن طيّب و پاكيزه را از هر كه گفت بگيريد ، اگرچه او خود ، بدان عمل نكند.


» » شهدای مدافع حرم ایرانی در 10 روز گذشته
تاریخ انتشار: 26-03-1395, 00:04
پ

شهدای مدافع حرم ایرانی در 10 روز گذشته

 

با شدت گرفتن درگیری ها در سوریه و به عقب نشاندن گروههای تروریستی تکفیری در استان حلب، شاهد عملیات های گسترده نیروهای جبهه مقاومت در این کشور هستیم.

...

با شدت گرفتن درگیری ها در سوریه و به عقب نشاندن گروههای تروریستی تکفیری در استان حلب، شاهد عملیات های گسترده نیروهای جبهه مقاومت در این کشور هستیم.

به گزارش کاوش به نقل از میزان، در ده روز گذشته خبر شهادت پنج مدافع حرم ایرانی بار دیگر شجره غرورانگیز "شهادت" در کشورمان را آبیاری کرد. در ادامه گزارش مشخصات و تصاویر این پنج شهید مدافع حرم را می بینید:
 

شهید عباس دانشگر

 

مدافع حرم اهل بیت "عباس دانشگر" که داوطلبانه برای دفاع از حرم‌های مطهر به سوریه اعزام شده بود روز گذشته جمعه 21 خردادماه در درگیری با نیروهای تروریستی تکفیری در منطقه خلسه خان‌طومان به شهادت رسید.
شهید دانشگر اهل سمنان و متولد سال 72 بود و در دانشگاه تربیت افسری پاسداری امام حسین(ع) مشغول به تحصیل بود.

 

شهید احمد مکیان

 

"احمد مکیان" از مدافعان حرم ایرانی لشکر افغانستانی فاطمیون نیز روز پنجشنبه 20 خردادماه در سوریه به شهادت رسید. وی متولد سال 1374 و از حافظین 23 جزء از قرآن کریم بود؛ که توسط نیروهای تکفیری تروریستی به جمع شهدای مدافع حرم پیوست. شهید مکیان اصالتا اهل آبادان و ساکن شهر قم بود و مدتی در بخش فرهنگی مسجد مقدس جمکران فعالیت می‌کرد.


شهید مهدی نظری

 

 

ستوان دوم پاسدار شهید مهدی نظری از رزمندگان لشکر عملیاتی هفت ولیعصر(عج) سپاه خوزستان به عنوان پنجمین شهید مدافع حرم از اندیمشک به کاروان یاران شهیدش پیوست.
این شهید بزرگوار متولد سال 1362 است که در راه دفاع از حریم اهل‌بیت(ع) و مبارزه با گروه‌های تکفیری در سوریه، به دیدار معبود شتافته و آسمانی شد.

شهید سید علی منصوری

 

سید علی منصوری یکی از یادگاران دفاع مقدس که عمری را برای دفاع از آرمان­ های انقلاب اسلامی در کوه­ های سربه فلک کشیده کردستان به مبارزه با ایادی استکبار گذرانده بود سه ­شنبه گذشته در منطقه کفر حمره در نزدیکی خان طومان سوریه در راه دفاع از حرم عقیله ­بنی­ هاشم به شهادت رسید.
شهید منصوری از مصدومین حادثه منا در مناسک حج سال گذشته بود.


شهید حسینعلی پورابراهیمی درگاه

 

«حسینعلی پورابراهیمی‌درگاه» رزمنده بسیجی از شهرستان آستانه اشرفیه به جمع شهدای مدافع حرم گیلان پیوست.

شهید پورابراهیمی‌درگاه در حین عملیات مستشاری در سوریه به دست تروریست‌های تکفیری به فیض شهادت نائل آمده است.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.