حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : سخن طيّب و پاكيزه را از هر كه گفت بگيريد ، اگرچه او خود ، بدان عمل نكند.


» » شکست شاگردان لوزانو برابر برزیل/ بلندقامتان ایران مقابل بهترین تیم لیگ جهانی کم اوردند
تاریخ انتشار: 27-03-1395, 23:31
پ

شاگردان لوزانو در اولین دیدار خود در لیگ جهانی 2016 مقابل برزیل پر افتخارترین تیم این رقابت ها قرار گرفته و در سه ست متوالی بازی را واگذار کردند تا لیگ جدید را با شکست آغاز کنند.

 

...

 به گزارش کاوش ؛ تیم ملی والیبال ایران در اولین دیدار خود در مسابقات لیگ جهانی والیبال 2016 از ساعت 21:40 به مصاف برزیل رفت و در سه ست و به ترتیب با امتیازات 19-25 و 25-16 و 28 بر 26 واگذار کردند.

بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از امروز پنج شنبه 27 خرداد ماه و با فرمول جدیدی که امسال فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری آن در نظر گرفته است آغاز خواهد شد و 12 تیم راه یافته به المپیک ریو که در سطح یک لیگ جهانی قرار گرفته اند در سه هفته و در غالب 9 گروه به مصاف هم می روند.

بدین ترتیب که در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر 9 گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار لهستان میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.


برنامه و نتایج و جدول رده‌بندی لیگ جهانی والیبال 2016

تیم های ایران و بزریل در دوره های گذشته لیگ جهانی 5 بار با یکدیگر روبه رو شدند که ایران سه بازی را با برد پشت سر گذاشته و دو بازی را هم به حریف واگذار کرده است. ملی پوشان ایران که در سه دوره حضور خود در لیگ جهانی هیچ گاه بازی نخست را پیروز نشده اند تلاش کردند این طلسم را برابر برزیل بشکنند.

برزیلی ها نیز که میزبان المپیک 2016 هستند خودشان را برای این رقابت ها آماده می کنند و می خواهند با کسب آمادگی بیشتر در خانه قهرمان المپیک شوند.

بازی دو تیم ایران و برزیل با قضاوت داوران مکزیکی و پرویی آغاز شد.

در این دیدار رائول لوزانو با سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، میلاد عبادی پور و شهرام محمودی بازی را آغاز کرد. مرندی هم به عنوان لیبرو در ترکیب اصلی قرار گرفت تا اولین حضور خود را در لیگ جهانی تجربه کند.

برزیلی ها نیز با ترکیب برونیو، والاس، موریلو، لوکارلی، لوکائو، سوزا و سرجینیو به عنوان لیبرو به میدان آمدند.

 

ست اول 25-19 برزیل

برزیلی ها با هدایت "رزنده" و حمایت تماشاگرانشان بازی را بهتر آغاز کردند و موفق شدند 5 بر یک از ایران پیش بیفتند اما وقت استراحت لوزانو برای تیم ملی کارساز شد و ایران توانست بازی را 5-4 کند.

مشکل دریافت اول و حمایت از مهاجم در تیم ملی ایران باعث شد برزیلی ها در امتیاز 12 ، موفق به ایجاد اختلاف 5، برابر ایران شوند و لوزانو باردیگر وقت استراحت بگیرد. او در وقت استراحت از بازیکنانش خواست با تمرکز بیشتری کار کنند.

خستگی بازیکنان ایران ناشی از رقابت های انتخابی المپیک و هم چنین سفر طولانی به برزیل باعث شد تیم میزبان با برتری 16-10 به وقت استراحت دوم برود.

در امتیاز های پایانی لوزانو بازهم تعویض همیشگی خود را انجام داد و مهدوی و میرزاجانپور را به جای محمودی و معروف به میدان فرستاد. مهدوی در اولین ضربه خود به توپ یک امتیاز سرویس را از برزیلی ها گرفت.

 

تیم ملی ایران در پایان ست نخست 25 بر 19 برابر میزبان خود شکست خورد.

در ست اول ایران تنها یک بار موفق به دفاع بازیکنان برزیل شد. محمودی با 3 امتیاز، بهترین بازیکن ایران در این ست بود. لوکاس و دسوزا نیز هرکدام 7 امتیاز برای برزیل به دست آوردند.

 

ست دوم 25-16 برزیل

در ست دوم نیز دریافت های نخست ایران خوب نبود و توپ مناسب به معروف پاسور تیم ملی ایران نمی رسید که این باعث اعتراض او به بازیکنان شد.

از دست دادن چند سرویس از سوی بازیکنان برزیل و اشتباه کمتر از تیم ملی ایران باعث شد تا اواسط ست امتیازها نزدیک بهم پیش برود. در این ست جواد معنوی نژاد بازیکن جوان تیم ملی به میدان آمد. شریفات دیگر بازیکنی بود که به مانند ست اول به زمین آمد.

برزیلی ها باز هم در ست دوم بازی خوب خود را ادامه دادند و موفق شدند 17 بر 12 از ایران پیش بیفند. خطای پنجه دو ضرب معروف بازی را 20-14 به نفع برزیل کرد تا لوزانو درخواست وقت استراحت کند. او به دلیل اجرا نکردن برنامه هایش توسط بازیکنان عصبانی بود.

این ست هم تیم ملی ایران با نتیجه 25 بر 16 برابر میزبان شکست خورد.

 

ست سوم 28-26برزیل

در ست دوم لوزانو سرمربی تیم ملی ایران شریفات، مباشری و معنوی نژد را به جای زرینی ، عبادی پور وغلامی به میدان فرستاد.

تیم ملی در ست سوم بازی را بهتر آغاز کرد و 6 بر 3 از حریف پیش افتاد تا "رزنده" سرمربی تیم ملی برزیل در خواست وقت استراحت کند.

سرویس "برونو رزنده" کاپیتان برزیلی ها باعث شد بازی 7-7 به تساوی برسد.در حالی که ایران 14-12 از میزبان خود پیش بود اما برزیل بازی را به تساوی رساند.

بازهم میزبان موفق شد از ایران پیش بیفتد و 19 بر 16 پیش بیفتد.

ست سوم تنها ست این بازی بود که ایران موفق شد به امتیاز 20 برسد.

در امتیازهای پایانی بازیکنان ایران پایاپای پیش رفتند و بازی را در امتیاز 25 به تساوی رساندند.

تیم ملی ایران در ست سوم بهتر عمل کرد اما بازهم برزیل موفق شد ست سوم را 28-26 به نفع خود به پایان برساند و در مجموع هم سه بر صفر در این بازی به برتری برسند.

 

خولیو ولاسکو سرمربی پیشین تیم ملی نیز که با تیم ملی آرژانتین در هفته اول لیگ جهانی با ایران هم گروه است در سالن برگزاری این مسابقه حضور داشت و شکست شاگردان سابقش را از نزدیک دید.

از دقایقی دیگر در ادامه بازی های این گروه تیم های آرژانتین و آمریکا با یکدیگر بازی می کنند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود در لیگ جهانی 45 دقیقه بامداد شنبه به مصاف آمریکا می رود.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.