حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : پر حسرتترين مردم در روز قيامت، بنده اى است كه عدلى را وصف كند و خودش خلاف آن را عمل كند.


» » مردم برای بنزین ۵۰ هزار تومانی قانع خواهند شد

مردم برای بنزین ۵۰ هزار تومانی قانع خواهند شدعبدالعلی‌زاده می‌گوید: مردم که پذیرفتند و دیدند چاره‌ای نیست که گران شود، می‌آیند دو مطلب را اعلام کنیم که چگونه گران شود؛ آیا یک شبه بشود ۵۰ هزار تومان یا در طی یک سال و دو سال این افزایش نرخ صورت بگیرد.
...

کاوش نیوز، شب گذشته علی عبدالعلی‌زاده رئیس ستاد مسعود پزشکیان در خبرگزاری ایرنا نشست خبری داشت که به نکات مهمی اشاره کرد.

در ادامه بخش‌هایی از اظهارات او را خواهید خواند:


*گفتمانی که الان بین دو نامزد رقیب مطرح است، شفاف است و در طول مناظرات مرحله اول به خوبی نشان داده شد/ یک نامزد طرفدار ادامه وضع موجود و تحریم و مخالف پیوستن به اف ای تی اف و خشونت است در مقابل پزشکیان نامزد طرفدار برداشتن تحریم ها، پایان دادن به تحریم ها و گشودن رابطه عادلانه با کشورهای جهان بر مبنای برد - برد است.

*نگویید رئیس‌جمهور اختیار ندارد، رئیس جمهور اختیارات زیادی دارد/ رئیس‌جمهور نفر دوم کشور در مدیریت و نفر اول در برنامه‌های عمرانی و توسعه و سیاست‌گذاری‌های اقتصادی و اجتماعی است.

*شاخصه کارآمدی، تجربه کاری رئیس جمهور است، ما دیدیم نامزدهای ریاست جمهوری که کار بلد نیستند اما نویسنده خوبی هستند و سابقه کار اجرایی آن خیلی کم ولی توان نویسندگی آنها بالاست.

*اینها وقتی وارد اجرا شوند، مشخص نیست چه میزان توان اجرا داشته باشند؛ در میان دو رقیب موجود، یک طرف از اجرایی رزومه و کارنامه اش تقریبا صفر است آقای جلیلی فقط در فلان شورا بوده است.

*اف ای تی اف را اگر نگذاشتند در کشور اجرا شود، یکی از عوامل عمده اش آقای جلیلی بوده است؛ قطعنامه هایی که علیه ایران صادر شد و تحریم هایی که بر مبنای آنها شکل گرفت، یک پای آنها آقای جلیلی است.

*آقای پزشکیان یک عنصر کاملا اجرایی است و از زمان دانشجویی در کار اجرا بوده است و مسئولیت ساماندهی دانشجویان را داشته است ما از آن زمان با هم در دانشگاه تبریز دانشجو بودیم.

*آنها که می‌گویند مراقب باشید آقای پزشکیان ترک است، بیایید در ستاد ببینید چقدر ترک داریم چقدر فارس؟ ببینید در وزارت بهداشت ایشان چقدر ترک و چقدر فارس جذب شدند؟

*دیدگاه های نامزدها خیلی مهم است؛ یک طرف جهانی اندیشیدن و جهانی زیستن است و یک طرف در تحریم و انزوا ماندن و روز به روز وضع بدتر شدن است.

*جرم اصلاحات چیست؟ اصلاحات با افتخار از زمان آقای خاتمی شروع شد ۸ سال دولت اصلاحات از نظر همه شاخص های اقتصادی و سیاسی بهترین دولت بعد از انقلاب در کشور بوده است.

*اینها می ترسند که اصلاح طلب ها بیایند سر کار و صداقت و پاک دستی و پاک دامنی و کارآمدی را به نمایش بگذارند.

*دولت روحانی وقتی سر کار آمد، از اصلاح طلبان کمک گرفت و زحمت کشیدند برجام را تهیه کردند؛ ترامپ آمد و داخلی ها هم بسیج شدند تا برجام را در چاه دیگر انداختند.

*پزشکیان هنوز شخصی را برای کابینه خود انتخاب نکرده است.

*آقای پزشکیان دستش کاملا باز است؛ چه من چه دیگران که در ستاد ایشان، آمده ایم کار می کنیم و حداقل انهایی که سابقه دوستی دیرینه داریم برای پست گرفتن نیامده‌ایم.

*فقط آمده‌ایم انتخابات برگزار شود و دولت تحویل ایشان شود؛ دیشب خدمت آقای پزشکیان بودم و گفتم که شما باید به فکر دولت باشید چراکه برآوردها نشان می‌دهد که وارد دومین مرحله انتخابات می‌شویم و رقابت جدی‌تر می‌شود و حداقل رئیس دفترتان را مشخص کنید چراکه پست مهمی است.


*کاملا ذهن ایشان از این موضوع خالی است و هنوز به سمت کسی نرفته است، اما آقای پزشکیان مجبور است تا پایان این هفته این افراد را انتخاب کند و پس از تنفیذ هم یک ماه وقت است تا نیروهای خود را به مجلس معرفی کند.

*یکی از دلایلی که در مرحله اول یخ آرای خاکستری باز نشد این بود که نگران بودند.

*واژه خطرناکی در بین جامعه ما جا افتاده است؛ مردم نگران بودند که در مهندسی انتخابات می‌نویسیم «حسن» و «رحیم» در می‌آید.

*این شایعه است و من آنرا تایید نمی‌کنم. رسانه‌های بدخواه جمهوری اسلامی ایران هم بیشتر به آن دامن می‌زنند و آنرا تقویت می‌کنند.

*مردم تصور می‌کردند که آقای پزشکیان را آورده‌اند که بازار گرمی کند که آرا بالا برود اما در نتیجه بگویند که رای نیاورد ولی تشکر می‌کنم انتخابات خیلی درست، اصولی و قانونی برگزار شد.

*پزشکیان اول شد و نشان داد که واژه مهندسی انتخابات شایعه است و واقعیت ندارد.

*قطعا دولت آقای پزشکیان حل مشکلات داخلی کشور را به بهانه تحریم به تأخیر نخواهد انداخت.

*هر قیمتی که برای بنزین کارشناسی شود، خواهید دید که آنچنان با آرامش و همکاری مردم جا می‌افتد، بنزین، گازوئیل، برق و .. که هم موجب رضایت مردم شود و هم موجب آبادانی کشور/ اینها آزمون‌های مدیریتی است که آقای دکتر پزشکیان انجام خواهد داد و من این توان را در آقا مسعود می‌بینم.

 
 
"فیلم"
 

*دولت اگر تعاملی باشد، به همین کارشناسان می گویند هر شب در تلویزیون حاضر شوید و موافق و مخالف راجع افزایش نرخ حامل‌های انرژی مناظره کنند.

*بعد که مردم پذیرفتند و دیدند چاره‌ای نیست که گران شود، می‌آیند دو مطلب را اعلام کنیم که چگونه گران شود؛ آیا یک شبه بشود ۵۰ هزار تومان یا در طی یک سال و دو سال این افزایش نرخ صورت بگیرد.

*بعد بیایند بگویند پول آن را چه کار کنیم؛ بعد بگویند این گران شدن چه فشاری بر اقشار متوسط و ضعیف خواهد آورد و بعد هم برنامه جبرانی ما چیست.

*به مناظرات رو در رو خیلی مثبت نگاه می‌کنیم. هر چقدر فرصت شود که گفت‌وگو اتفاق بیفتد برکت دارد حتی اگر در گفت‌وگو تندی و حرف‌های دور از شان گفته شود.

*برخوردها و گفت‌وگوها کمک می‌کند که آگاهی مردم بالاتر رود، اینکه یکی عصبانی شود و درون خودش را خالی کند که در حالت عادی مراقب است که نگوید، در این صورت مردم پی به باطل می‌برند.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.