حدیث روز :
امام حسین (ع) می فرماید : به درستي كه من مرگ را جز سعادت نمي بينم و زندگي با ستمكاران را جز محنت نمي دانم.


» » در لایحه بودجه درآمدهای نفتی واقعی‌تر دیده شده است

در لایحه بودجه درآمدهای نفتی واقعی‌تر دیده شده استوزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:درآمد‌های نفتی در لایحه بودجه ۱۴۰۳ واقعی‌تر دیده شده است.

...

کاوش نیوز، سیداحسان خاندوزی گفت: تلاش ما این بوده که این لایحه، لایحه‌ای واقع گرا باشد و ارقامی که تحقق پذیر نیست و موجب کسری بودجه در میانسالی می‌شود، در آن درج نشود.

او که در جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، حضور یافته بود با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از درآمد‌های عمومی دولت به غیر از تبصره ۱۴ مبتنی بر زیرمجموعه وزارت اقتصاد و امور دارایی است، ادامه داد: درآمد‌های ناشی از واگذاری سهام، درآمد‌های ناشی از واگذاری اموال غیرمنقول و مولدسازی، درآمد‌های خزانه ناشی از انتشار اوراق و درآمد‌های گمرکی و مالیاتی مجموعا ۷۰ درصد از بودجه عمومی دولت را در سال آینده به خود اختصاص داده است.

خاندوزی با بیان اینکه بودجه باید ناشی از درآمد‌های پایدار باشد، گفت: با توجه به شفافیت اطلاعات اقتصادی و سامانه‌هایی که وجود دارد و همچنین میزان افزایش مؤدیان جدید و جلوگیری از فرار‌های مالیاتی تلاش داریم درآمد‌های پایداری در بودجه داشته باشیم.

خاندوزی با اشاره به اینکه امیدواریم بیش از ۸ میلیون مؤدی مالیاتی در سال جدید داشته باشیم، گفت: امیدواریم بدون فشار بیشتر بر کارمندان و کارگران و اقشار ضعیف جامعه بتوانیم در زمینه درآمد‌های پایدار و مقاوم شدن اقتصاد ایران گام موثری برداریم.

وی در ادامه گفت: ما به شکل بسیار جدی معتقدیم که لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در مقایسه با لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ واقع گرایانه‌تر است و اتفاقا درآمد‌های نفتی در این لایحه واقعی‌تر دیده شده است.

وزیر اقتصاد و امور دارایی تاکید کرد: ما به جای عدد ۸۵ دلار به ازای هر بشکه صادرات نفت که در قانون سال ۱۴۰۲ مدنظر بود، عدد واقع بینانه‌تر و کمتری را در این بخش پیش بینی کرده‌ایم.

وی با اشاره به موضوع درآمد‌های ناشی از فروش اموال غیرمنقول دولتی، گفت: ما امسال ۱۰۸ همت در قانون بودجه ۱۴۰۲ برای این اموال منابع دیده بودیم لذا روشن بود که این میزان جهش فوق العاده به آن حد محقق نخواهد شد بنابراین ما برای این درآمد‌ها در سال آینده درآمد‌های واقع گرایانه تری را پیش بینی کرده ایم.

خاندوزی ادامه داد: همچنین کسری تراز عملیاتی بودجه سال ۱۴۰۳ نیز عدد پایین تری نسبت به سال ۱۴۰۲ است؛ بنابراین مجموع این موارد حاکی از این است که ما به لحاظ مالی، سال بهتری را به جهت تحقق پذیری واقعی و انحراف عملکرد و یا عدم تحقق درآمد‌های دولت، شاهد خواهیم بود.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.