حدیث روز :
امام رضا (ع) می فرماید : به ديدن يكديگر رويد تا يكديگر را دوست داشته باشيد و دست يكديگر را بفشاريد و به هم خشم نگيريد.


» » میانگین دو سال آخر دریافتی مبنای مستمری بازنشستگان شد

 میانگین دو سال آخر دریافتی مبنای مستمری بازنشستگان شدنمایندگان در خانه ملت مصوب کردند برقراری مستمری بازنشستگان برای همه بیمه شدگان صندوق‌های بازنشستگی بر مبنای میانگین دو سال آخر دریافتی باشد که دارای کسور بازنشستگی است.

...
به گزارش کاوش نیوز به نقل از خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه، یکم آذر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم با ماده الحاقی ۱۹ این لایحه با ۱۴۹ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
بر اساس ماده الحاقی ۱۹ این لایحه؛ سقف پرداختی بازنشستگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با افزایش به حداقل کف پرداختی به بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی متناسب‌سازی می‌شود و شرط بازنشستگی اختیاری با ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه به حداقل داشتن ۷۰ سال اصلاح می‌شود.
در ادامه نمایندگان با در ماده الحاقی ۲۰ این لایحه با ۱۵۱ رأی موافق، ۵ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۱۹۱ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در ماده الحاقی ۲۰ این لایحه نیز آمده است؛ برقراری مستمری بازنشستگان برای همه بیمه شدگان صندوق‌های بازنشستگی (اعم از کشوری، لشکری، تأمین اجتماعی و سایر صندوق‌های بازنشستگی دستگاه‌ها، نهاد‌ها و بانک‌ها) بر مبنای میانگین دو سال آخر دریافتی که دارای کسور بازنشستگی است.

ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.