حدیث روز :
امام علی(ع) می فرماید : بپرهیز از این که خود را برای دیگران بیارایی و با انجام گناه به جنگ با خدا برخیزی


» » مجلس به جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر برای واردات یک دستگاه خودرو مجوز داد

نمایندگان مردم در مجلس وزارت صمت را مکلف کردند به جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر که در سنوات گذشته از تسهیلات ماده (۴۵) قانون جامع ایثارگران استفاده نکرده‌اند، مجوز واردات یک دستگاه خودرو ارائه کند.

...

به گزارش کاوش نیوز، نمایندگان مردم در مجلس وزارت صمت را مکلف کردند با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر که در سنوات گذشته از تسهیلات ماده (۴۵) قانون جامع ایثارگران استفاده نکرده‌اند، مجوز واردات یک دستگاه خودرو متناسب با وضعیت جانبازی ایثارگر با رعایت قوانین و مقررات ارائه کند. نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (شنبه ۱۳ اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، با بند (و) تبصره (۷) ماده واحده این لایحه با ۱۳۵ رأی موافق، ۴۹ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
بر این اساس، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران به جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر که در سنوات گذشته از تسهیلات ماده (۴۵) قانون جامع ایثارگران استفاده ننموده‌اند، مجوز واردات یک دستگاه خودرو متناسب با وضعیت جانبازی ایثارگر با رعایت قوانین و مقررات ارائه نماید. در‌خصوص سایر مشمولین ماده (۴۵) قانون مذکور از محل تسهیلات قرض‌الحسنه تبصره (۱۶) این قانون برای خرید خودرو داخلی اقدام می‌گردد.
احمد امیرآبادی فراهانی در توضیح پیشنهادی مبنی بر اینکه به جای جانبازان ۷۰ درصد، جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر بتوانند یک دستگاه خودرو متناسب با وضعیت جانبازی ایثارگر وارد کنند، گفت: اگرچه در ماده (۴۵) قانون جامع ایثارگران درصد در نظر گرفته شده برای مجوز وارداتی یک دستگاه خودرو برای جانبازان ۵۰ درصد به بالا است، اما کمیسیون تلفیق پیشنهاد ۷۰ درصد به بالا را داده است لذا درخواست ما به عنوان فراکسیون ایثارگران مجلس از نمایندگان مجلس یازدهم که کمک‌های بسیاری به جامعه ایثارگران کرده، این است که به قانون اصلی بازگردیم.
وی با بیان اینکه تعداد جانبازان ۷۰ درصد ۹ هزار نفر و جانبازان ۵۰ درصد به بالا ۲۰ هزار نفر است، ادامه داد: این در حالی است که به جانبازان ۷۰ درصد یک بار این مجوز داده شده و خودرو وارد کرده‌اند لذا شاید اصلا مشمول این حکم نشوند چرا که در لایحه آمده؛ از تسهیلات ماده ۴۵ قانون جامع استفاده نکرده باشند، بنابراین بهترین کمک به جامعه ایثارگران این است که درصدی بالای ۵۰ درصد نیاوریم تا قانون اصلی رعایت شود ضمن آن که در دولت دهم این اجازه به جانبازان ۷۰ درصدی داده شده است بنابراین بهتر است این بار اتفاق جدیدی بیفتد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.