حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : هيچ بنده اى عالم نباشد تا اين كه به بالا دست خود حسد نبرد و زير دست خود را خوار نشمارد.


» » کشف اسکلت‌های انسان عصر آهن ۳ در ماسال‌ با قدمت ۳ هزار سال/هنوز گورستان به‌طور کامل حفاری نشده است
کد خبر: 76
تاریخ انتشار: 18-02-1395, 20:04
پ

کشف اسکلت‌های انسان عصر آهن ۳ در ماسال‌ با قدمت ۳ هزار سال/هنوز گورستان به‌طور کامل حفاری نشده است

 

رئیس مرکز باستان‌شناسی و مسئول پژوهش اداره کل میراث فرهنگی گیلان گفت: اسکلت‌های مربوط به دوران عصر آهن ۳ در گورستان تاریخی اسبه ریسه ماسال کشف شد.

...

کشف اسکلت‌های انسان عصر آهن ۳ در ماسال‌ با قدمت ۳ هزار سال/هنوز گورستان به‌طور کامل حفاری نشده است

 

ولی جهانی در گفت‌وگو با کاوش نیوز، با اشاره به اسکلت‌های کشف شده در ماسال اظهار داشت: این اسکلت‌ها در شهرستان ماسال و در محوطه باستانی اسبه ریسه و یک گورستان قدیمی کشف شد.

وی با بیان اینکه قدمت این اسکلت‌ها به دوران عصر آهن 3 یعنی نزدیک به 3000 سال پیش برمی‌گردد، افزود: کاوش‌های باستان‌شناسی در این منطقه  برای حفاری و کشف بیشتر ادامه دارد.

رئیس مرکز باستان‌شناسی و مسئول پژوهش اداره کل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به اینکه این دومین کاوش در شهر ماسال پس از انقلاب اسلامی است، گفت: با توجه به اینکه این کاوش‌ها بعد از بیش از 30 سال انجام می‌شود برایمان حائز اهمیت است و یکی از کشف‌های خوب ما در این شهرستان محسوب می‌شود.

جهانی با بیان اینکه کار حفاری به تازگی آغاز شده و جنسیت این اسکلت‌های انسان‌ هنوز معلوم نیست، تصریح کرد: متخصصان انسان‌شناسی باید برای تشخیص این امر اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه هنوز گورستان به‌طور کامل حفاری نشده اظهار کرد: فعلا بخشی از گورستان حفاری شده و این اسکلت‌ها مربوط به این بخش است و بخش دیگر مربوط به معماری دوران عصر آهن 3 است.

 


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت