حدیث روز :
امام باقر (ع) می فرماید : فضيلتى چون جهاد نيست و جهادى چون مبارزه با هواى نفس نيست.


» » حمایت ایران از اسد به‌ عنوان رئیس‌جمهور قانونی سوریه/ راه‌حل برون رفت از بحران در سوریه را فقط سیاسی می‌دانیم
کد خبر: 13
تاریخ انتشار: 7-02-1395, 13:19
پ

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با تاکید بر حمایت ایران از اسد به‌ عنوان رئیس‌جمهور قانونی سوریه گفت: مردم سوریه صاحبان اصلی این کشورند و حق دارند بدون فشار تروریست‌ها و مداخله خارجی برای آینده خود تصمیم بگیرند.


...

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با تاکید بر حمایت ایران از اسد به‌ عنوان رئیس‌جمهور قانونی سوریه گفت: مردم سوریه صاحبان اصلی این کشورند و حق دارند بدون فشار تروریست‌ها و مداخله خارجی برای آینده خود تصمیم بگیرند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، آقای رسیه قائم مقام وزیر خارجه سوئیس در دیدار با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص تحولات منطقه به‌ویژه آخرین رخدادهای عراق، سوریه و یمن گفت‌وگو کردند.

قائم مقام وزیر خارجه سوئیس در این دیدار با ارزیابی تحولات سوریه خاطرنشان کرد: گفت‌وگوی سیاسی تنها راه حل بحران بوده و تداوم آتش‌بس و مذاکرات سیاسی در ژنو ضروری است.

رسیه نقش جمهوری اسلامی ایران در حل بحران سوریه را اساسی و مهم ذکر کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران از بشار اسد به‌عنوان رئیس‌جمهور قانونی سوریه حمایت می‌کند و مردم سوریه را صاحبان اصلی این کشور می‌داند که حق دارند بدون فشار تروریست‌ها و بدون مداخله خارجی برای آینده خود تصمیم بگیرند.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه تصریح کرد: تهران از گفت‌وگوهای ژنو که به ابتکار سازمان ملل برگزار می‌شود حمایت می‌کند و راه حل برون رفت از بحران در سوریه را صرفا سیاسی می‌دانیم.

وی با اشاره به رشد فزاینده گروه‌های تروریستی در منطقه به پیوستگی تحولات سوریه و عراق و ارتباط گروه‌های تروریستی در این 2 کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه تاکنون ائتلاف بین‌المللی علیه داعش نتوانسته است در دو جبهه اقدامات موثری را انجام دهد.

امیرعبداللهیان تشدید اقدامات برخی گروه‌های مسلح در سوریه را رویکردی کارشکنانه قلمداد و نقض توافق آتش‌بس دانست که می‌تواند پروسه مذاکرات سیاسی را با مشکل مواجه سازد.

معاون وزیرخارجه کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: ایران از استحکام یافتن آتش‌بس و گفت‌وگوهای سیاسی در یمن استقبال و همزمان بر جدیت در مبارزه با تروریسم در یمن نیز تاکید کرد.


ارسال نظر

اطلاعات
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
تمامی حقـوق این سـایت متعلق به پورتال خبری کاوش نیوز می باشد ، نقل و نشر مطالب با ذکر منبع آزاد است.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت